Byt v Boleslavi vyměnil za barák. Tady bydlel s exmanželkou Kamilou ministr Jan Hamáček

Dům, ve kterém bydlel Jan Hamáček.
Dům, ve kterém bydlel Jan Hamáček.
Foto: ŽivotvČesku.cz

Ministr vnitra Jan Hamáček (41) se před téměř třemi týdny oženil. Jeho novou chotí se stala Gabriela Kloudová (38). Předtím se stačil rozvést s dnes už exmanželkou Kamilou. Zřejmě mu byt v Mladé Boleslavi v hodnotě několika milionů korun už byl malý a zatoužil po změně.

S manželkou Kamilou má Hamáček dva nezletilé syny Lukáše a Matyáše. A i když už s nimi byt v novostavbě v Mladé Boleslavi neobývá, jeho manželka stále drží rodinu pohromadě. Alespoň co se týká příjmení na poštovní schránce. Vždyť spolu prožili 13 let.

Hamáček dnes už ale žije v Praze a podle všeho v novomanželkou v rodinném domě. Kloudová je stejně jako Hamáček jednou rozvedená. Za manžela si před časem vzala bývalého náměstka pražského primátora Jiřího Vávru (60). O tom, že má s muži v politice nemalé zkušenosti, hovoří skutečnost, že na sebe poprvé upozornila jako klíčové spolupracovnice Mirka Topolánka, následně v letech 2010 až 2014 působila v zastupitelstvu hlavního města.

Štěstí poté zkusila ve sněmovních volbách za hnutí Jany Bobošíkové (55) Hlavu vzhůru, ale neúspěšně. V roce 2014 následně byla spolupracovnicí bývalého vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL). V minulosti se také objevovala v přítomnosti vlivného sociálního demokrata Karla Březiny (47).

Hamáček se rozvádět nechtěl

Paradoxem je, že ještě před dvěma lety ministr vnitra věřil, že se mu osud vysokých politiků, tedy že jeho manželství s přílivem funkcí skončí, vyhne obloukem.

Samozřejmě politika je náročná činnost hlavně časově. Kdo trpí, to jsou ti nejbližší. Snažím se samozřejmě v rámci možností naplánovat ten čas, abych měl prostor i pro rodinu," věřil, že roli dobrého manžela a otce zvládne. Nezvládl...

Skončil tak jako řada politiků před ním. Jistě si mnozí pamatují osudy politiků jakými jsou Jiří Paroubek, Mirek Topolánek, Petr Nečas a další. Všichni si našli s vyšší funkcí jinou ženu.

Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (41) předpovídal, že pokud se ...