Reklama:

Češka se stala trenérkou hollywoodských hvězd, kterým pomáhá hubnout. Prozradila recept, jak na to

Gabriela je rodačka z Brna, která slaví úspěchy v USA
Gabriela je rodačka z Brna, která slaví úspěchy v USA
Foto: Archiv Gabriely Mclain
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 2. 2021

Životní sen, který se stal skutečností. Rodačka z Brna toužila svůj život nasměrovat k tanci a pohybu, který pro ni znamenal radost a naplňoval ji. Jako mladá dívka se seznámila s doprovodnou zpěvačkou ikony světového popu Madonny (62) a dostala se do světa, o kterém mnozí sní. "Měly jsme spoustu tanečních vystoupení," prozradila pro ŽivotvČesku.cz sympatická Gabriela Mclain (42), která ve Spojených státech dosáhla nevídaných úspěchů a pomáhá hubnout celebritám.

Reklama:

Gabrielo, narodila jste se v Brně, ale cesty osudu vás nakonec zavedly do Los Angeles. Proč jste se rozhodla odejít z rodných Čech a zakotvit v Americe?

Reklama:

V Americe žiju 20 let a přišla jsem do Spojených států za prací. Tancovala jsem se zpěvačkou Niki Haris, která je doprovodnou zpěvačkou Madonny, ale současně se věnuje kromě tance a herectví také vlastní pěvecké sólové dráze. Měly jsme spoustu vystoupení, z toho důvodu jsem se rozhodla v Los Angeles zůstat.

Vím o vás, že jste pár let předtím, než jste se odstěhovala do Ameriky, žila ještě v Bratislavě.

Ano, to je pravda. Při tancování jsem se věnovala také fitness. Dělala jsem choreografii například pro Miss Fitness. Společně s Fredym Ayisim jsme vytvořili nový styl aerobiku – TAEROBIC, u kterého jsme zkombinovali tanec, bojové umění a aerobic.

A pak jste se rozhodla jít do světa za štěstím. Jak to pokračovalo?

Bohužel pár měsíců poté, co jsem žila ve Státech, jsem měla vážný úraz kyčle, který víceméně ukončil moji taneční kariéru. Mezitím jsem se každých šest měsíců vracela zpátky do České republiky kvůli vízům.

Zranění vám znemožnilo pokračovat v tancování. Jak jste to řešila?

Když jsem se zranila, doktoři mi řekli, že bych měla skončit s tancem. Nechtěla jsem to s pohybem vzdát, a proto jsem se rozhodla udělat trenérskou třídu a začala jsem se věnovat fitness a více se zaměřila na své tělo. Chtěla jsem se dát dohromady, to byl jeden z důvodů, proč jsem se musela posunout někam jinam, když jsem nemohla pokračovat s tancem, který miluju.

Věřím, že začátky v cizí zemi, natož v Americe, nejsou vůbec snadné.

Přítel Niki Haris měl kamaráda, který vlastnil soukromé fitness centrum a zrovna hledal nového trenéra. Otestoval si mě a přijal. Díky tomu jsem začala vlastně téměř hned pracovat jako osobní trenérka. Přiznám se, že jsem při tom stále ještě tancovala s Niki, přesto, že mi to doktoři zakázali.

Co vás na cvičení a trénování baví nejvíc?

Asi úplně všechno. Ráda kombinuju různé styly. Miluju kickbox, ale taky ráda zvedám činky. Zkrátka mám ráda výzvy.

Pomohla jste zhubnout slavné herečce nominované na Oscara - Viole Davisové, která je hvězdou seriálu Vražedná práva a zahrála si v řadě hollywoodských filmů jako Sebevražedný oddíl, Ctihodný občan nebo třeba Disturbii. Jak jste se k sobě dostaly?

Před dva a půl rokem jsem našla vzkaz na telefonu, že by si mě ráda najala jako osobní trenérku. Udělalo mi to strašnou radost, protože Viola je jednou z mých oblíbených hereček. Našla si mě přes Instagram – její kamarádka mě sleduje a ukázala jí můj profil. Byla to obrovská náhoda. Hned druhý den jsem jela k ní domů na první trénink. Od té doby cvičíme každý druhý den a vzala jsem si na starost i jejího manžela Julia Tennona, který je také herec.

Viola Davisová určitě není jediná celebrita, které pomáháte s tréninkem a pracovat na štíhlé postavě. S kým ještě spolupracujete?

Momentálně trénuju taky zpěvačku Jordin Sparksovou, herečky Vanessu Williamsovou a Torrei Heartovou nebo komičku Kym Whitleyovou a další.

Co je podle vás nejdůležitější pro správné a efektivní hubnutí? Když to vezmeme z obecného hlediska.

Určitě zdravá a vybalancovaná strava. Nesmí chybět denní cvičení, správný pitný režim a v neposlední řadě taky dostatek spánku. Jsou to obecně známé zásady, ale prostě jsou funkční. Většinou lidé v hubnutí hledají vědu, ale recept je přitom jednoduchý. Jde o pravidelnost, dodržování 5 jídel denně – snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře. Mezi jídly by měl být rozestup tří hodin. Dále nejíst po 19. hodině večer a opravdu vypít 3 – 4 litry vody za den.

Jak se udržujete v kondici vy sama? Zhřešíte třeba někdy s jídlem nebo vynecháte cvičení?

Určitě. Jsem člověk jako každý jiný. Ale protože mám zdravotní problémy v souvislosti s autoimunitou, tak si jídlo hodně hlídám. Nejím lepek, snažím se omezovat cukry a produkty, které obsahují příliš konzervačních látek.

Teď je hodně špatná doba kvůli koronaviru. V Česku jsou například zavřená fitness centra. Pociťujete vliv pandemie ve svém životě v USA?

Není to tak hrozné, protože žiju v Los Angeles, kde svítí sluníčko víceméně každý den, proto jsem přesměrovala tréninky ven a jsem pořád na čerstvém vzduchu. Samozřejmě nosím roušku a dodržuju s klienty rozestupy 3 metry.

Už jste se hodně vypracovala a dosahujete stále větších úspěchů. Máte ještě nějaký vyšší cíl, kam směřujete? Co byste si přála?

To je milé, děkuju. Ráda bych rozšířila svůj tréninkový program a filozofii zdravého vyváženého života po celém světě. Hlavně tedy v mých rodných Čechách. Také teď připravuju televizní show se známým producentem a doufám, že to vyjde. Možná jednou i v Česku.


Gabriela Mclain

  • Narodila se v Brně.
  • Ve Spojených státech působí už 20 let.
  • Miluje tanec, bojová umění a fitness.
  • Do USA ji přivedla doprovodná zpěvačka Madonny Niki Haris.
  • Po zranění kyčle přestala tancovat a stala se certifikovaným osobním trenérem.
  • Vytvořila vlastní fitness program GFit System – zaměřuje se na protizánětlivou stravu, cvičení po zraněních, domácí trénink a podporu aktivnosti.
  • Je vdaná za Aarona Paula Mclaina.
Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: