Česko srazí na kolena bouřky, krupobití a přívalové deště. Zásadní zlom přinese až víkend, upřesnila předpověď počasí meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2022

Během pondělního odpoledne a noci na úterý bouřilo v Čechách - v bouřkách se vyskytovaly kroupy, silné nárazy větru a i extrémní srážky – ve Strakonicích napršelo 94 mm (z toho 40 mm během hodiny), v Rokycanech 80 mm, na stanici Klíny u Litvínova 70 mm. "V reakci na srážky a vzhledem k nasycení půdy vodou z předchozích dešťů došlo na Plzeňsku k vzestupům hladin, tedy zejména menších toků – Holoubkovský potok v úterý ráno hlásí 2. SPA (stupeň povodňové aktivity, pozn. red.). A velmi silné bouřky očekáváme i během úterního večera od jihozápadu a v noci na středu, stejně tak ve středu odpoledne a v noci na čtvrtek," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

I v úterý bude možné skloňovat velmi silné bouřky, a to zejména v podvečer a večer, kdy budou postupovat od jihozápadu. "Pozor! Opět mohou být doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě kolem 60 mm, krupobitím a nárazy větru o rychlosti kolem 90 km/h. Jinak během dne bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky, během pozdního odpoledne přibývání oblačnosti od jihozápadu a postupně od jihozápadu déšť a místy velmi silné bouřky. Teploty budou mezi 25 až 32 °C, vyšší budou na východě území," zdůraznila odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Během noci na středu meteorologové očekávají v Čechách rovněž místy bouřky, ojediněle i velmi silné, které budou doprovázené nebezpečnými jevy - krupobitím, přívalovým deštěm o intenzitě kolem 60 mm a nárazy větru o rychlosti kolem 80 km/h. "V Čechách bude oblačno až zataženo, déšť, přeháňky, místy bouřky, ojediněle i silné. Na Moravě a ve Slezsku bude polojasno až oblačno a přeháňky nebo bouřky pouze ojediněle. Po ránu se budou ojediněle tvořit mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 21 až 17 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Agáta Hanychová (37) již několik týdnů tvoří pár s mediálním magnátem Jaromírem Soukupem (53). Nové hrdličky před pár dny odjely oslavit svůj vztah na romantickou dovolenou k moři, odkud nyní sdílely zamilované fotografie. "Nebudu komentovat život dvou profesionálů," řekla redakci ŽivotvČesku.cz k novému vztahu své dcery herečka Veronika Žilková (60).

A na bouřky bude bohatá také středa. "V Čechách bude oblačno až zataženo, místy déšť, přeháňky a bouřky. Jen přechodně polojasno. Další přibývání oblačnosti, srážek a velmi silných bouřek očekáváme až později odpoledne a večer. Na Moravě a ve Slezsku bude jasno až polojasno a přeháňky nebo bouřky pouze ojediněle," upřesnila konzultantka počasí s tím, že teploměr v Čechách ukáže od 27 do 31 °C, ale pocitovou teplotu bude zvyšovat vlhkost vzduchu, na Moravě a ve Slezsku bude na teploměru až 35 °C a pocitově až 37 °C.

Velmi silné bouřky budou pokračovat až do pátečního dne. Víkend přinese klidnější počasí a pokles teplot vzduchu. Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, během dne místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 28 až 32 °C, na východě 35 °C.

Když se v roce 2017 brali, byla to láska jako trám. Jiří Paroubek mladší, syn expremiéra a bývalého předsedy ČSSD, si vzal Terezu Smejkalovou v pražských Jinonicích a ženichovi rodiče u toho nechyběli. Manželství ale nemělo šťastný konec a skončilo rozvodem. Přestože podle dat Českého statistického úřadu, která má ŽivotvČesku.cz k dispozici, v loňském roce úroveň rozvodovosti klesla na 39,7 procenta a je nejnižší od začátku století, skončilo tak společnou pouť životem přes 21 tisíc párů.

V pátek bude jasno až polojasno, během dne až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle velmi silné. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 27 až 31 °C, na východě až 35 °C.

"V sobotu bude zpočátku dne na východě území oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Během dne polojasno. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 21 až 25 °C. V neděli bude polojasno až oblačno. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 22 až 27 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Smrt podnikatele a šéfa dopravní skupiny BusLine Jakuba Vyskočila (†46), který oficiálně na začátku května spáchal sebevraždu, je ve skutečnosti nadále plná otazníků. Nepochopitelná je zejména pro jeho otce Ivana Vyskočila (76), který redakci ŽivotvČesku.cz svěřil, že začíná silně pochybovat o tom, že by úmrtí jeho syna byla sebevražda. "Máme důvodné podezření, že smrt mého syna nebyla sebevražda," řekl herec pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.