Další roky by mohly být pro českou fotbalovou reprezentaci zajímavé. Věřím, že se to otočí, říká Martin Fenin s odůvodněním, co se změní

Martin Fenin
Martin Fenin
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 6. 2022

Dlouhodobě budí česká hra v rámci reprezentačních utkání rozpaky. Za tím, proč tomu tak je, se dá najít řada odpovědí a názorů. Podle zkušeného bývalého reprezentanta Martina Fenina (35), který mimo ČR působil na klubové úrovni v Německu a Francii, nastává doba, kdy by mohlo dojít k výrazné změně. "Myslím, že se to pomalu staví a brzy se to otočí," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Jednoduchou optikou by se dalo říct, že pro českou reprezentaci platí, že hraje-li se zrovna fotbalové Euro, pak u toho od roku 1996 pokaždé figuruje. Když dojde řeč na fotbalové mistrovství světa, je to opačně. S výjimkou účasti brücknerovského týmu hvězd z roku 2006.

Generací, která byla v ovládání míče v plné rychlosti konkurenceschopná světové úrovni, disponoval český fotbal naposledy před 18 lety - tehdy šlo o skvělou podívanou na Euru 2004. Jenže od té doby jako by nad českou reprezentací stálo prokletí.

"Myslím si, že v současnosti máme hráče, kteří hrají ve velkých klubuch a vrací se éra, kdy by se mohl postavit tým, který bude dělat výsledky. Věřím v to, že se to otočí a máme zhruba pět hráčů, kteří hrají nadstandard. Když to vezmu jmenovitě, tak jde o Patrika Schicka, máme Tomáše Vaclíka, Vladimíra Coufala v Premiere League, Adama Hložka, který hraje skvěle, takže věřím v to, že další dva, možná tři roky by mohly být pro českou reprezentaci hodně zajímavé," zamyslel se pro ŽivotvČesku.cz Martin Fenin.

Obecně platí, že kvalitních hráčů nemá český fotbal tolik, aby hru neovlivnil jeden výpadek. Přesto je Martin Fenin přesvědčen, že v dalších letech dojde k výrazné změně. "Pokud se to dobře postaví, může to nastat. Věřím tomu," dodal pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.