Matka uklízečka a život v bytě za 133 milionů korun: Utajovaná dcera Vladimira Putina skrývá tvář a schytává nenávist za masového vraha

Ruský prezident Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 3. 2022

Prezident Ruské federace a válečný štváč Vladimir Putin (69) má podle oficiálního životopisu dvě dcery, a to Marii a Katěrinu. Podle ruského opozičního politika Alexeje Navalného (45) má ale dětí vícero. O pozornost si říká zejména dcera leningradské uklízečky Elizaveta Rozovová (18). Dívka, která disponuje milionovým majetkem a vždy skrývá svou tvář. Putina jako otce pro ŽivotvČesku.cz zhodnotil psycholog Jeroným Klimeš.

Když se začala na čínské sociální síti TikTok objevovat pohublá dívenka s kamarádem Robertem, tak by si obyčejný fanoušek tanečních videí řekl, že má před sebou další teenagery, kteří se chtějí proslavit a nasbírat nějaké followery. Jenže tahle dívenka byla trošku jiná než ostatní puberťačky. Měla totiž v obličeji rysy a znaky, jako má Vladimir Putin.

Experti na genetiku z britské University of Bradford později uvedli, že shoda s rysy ruského prezidenta je více než 70 procent. Ruští novináři se o dívku začali zajímat v roce 2020 a třeba opoziční předák Alexej Navalnyj nemá pochybnosti, že Elizaveta Rozovová patří k Putinovým utajovaným potomkům.

Sama Elizaveta pro ruský měsíčník GQ v minulosti řekla, že si opravdu velkou podobu s ruským prezidentem uvědomuje, ale že to příroda asi tak chtěla. Její příběh mimo jiné přinesl také britský Daily Mail, který do detailu rozebral její finanční možnosti i podobu s otcem.

Příběh Elizavety a její maminky Světlany Krivonogichové (47) začal v Petrohradu dávno předtím, než se z Putina stal jeden z nejmocnějších mužů světa. Právě tam po boku tehdejšího starosty Anatolije Sobčaka začala po pádu Sovětského svazu stoupat politická hvězda Vladimira Putina.

V Petrohradu se Putin seznámil s půvabnou studentkou ekonomie Světlanou, která si přivydělávala brigádně jako uklízečka v supermarketu. Od té doby část ruských opozičních novinářů s oblibou tvrdí, že prezident má dítě s uklízečkou. Skutečnost je taková, že Světlana Krivonogichová dnes disponuje miliardovým majetkem a má podíl v bance Rossija.

Elizaveta (na sociálních sítích si říká Luiza) se narodila v roce 2003, tedy v době, kdy se Putin chystal na své první prezidentské volby. V rodném listě nemá vyplněno, kdo je otec. Známé je jen »otčestvo«, tedy prostřední jméno, které se dědí po otci. To jméno zní Vladimirovna.

Dívka dnes střídavě pobývá v Petrohradu, v Monaku či v Londýně. Vždy obývá luxusní nemovitosti a před válkou na Ukrajině s oblibou dávala na sociální sítě snímky, které dokládaly, v jakém luxusu žije. Byt v Londýně má mít cenu 133 milionů korun, nemovitost v Monaku byla zahraničními novináři odhadnuta na 130 milionů korun.

Na Instagramu či TikToku Elizaveta roky ukazovala pouze postavu v plavkách či bradavky pod tričkem, vždy si ale dávala pozor, aby nebyla zcela vidět její tvář.

Když Putin zahájil invazi na Ukrajinu, tak se stáhla do ústraní. Vzhledem k tomu, jakou smršť nenávisti kvůli činům svého údajného otce schytala od fanoušků, se není čemu divit. Ti, kteří psali jen to, že její otec je masovým vrahem, patřili ještě mezi ty slušnější.

Dívka po sobě začala zametat stopy na sociálních sítích, což je ale tak trochu pět minut po dvanácté, protože desítky jejích fotek kolují po internetu a uložila si je řada nejen ruských novinářů.

Vladimir Putin se k existenci »hříchu mládí« nikdy nepřiznal. "Je to nepřesvědčivý, fakticky nepodložený materiál. Je to taková bulvární provokace," vzkázal přes mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova na otázky novinářů.

Oficiálně má Vladimir Putin dvě dcery, obě vzešly z manželství s bývalou ženou Ljudmilou (64). Maria (36) vystudovala medicínu, Katěrina (35) závodila v akrobatickém rokenrolu. Neoficiálně byl ale Putin zřejmě mnohem plodnější.

Kromě románku s uklízečkou Světlanou ruský prezident zahořel láskou k olympijské vítězce v moderní gymnastice Alině Kabajevové (38). V Rusku jí přezdívají »První milenka«, s Putinem by měla mít čtyři děti, které ale jako matku mají v rodných listech zapsanou její sestru Lyasanu.

Podle řady zahraničních novinářů Kabajevová porodila »ruskému carovi« dnes sedmiletá dvojčata a také dva starší syny, kteří přišli na svět v Moskvě. Všechny děti podle zdrojů Toronto Sun žijí poblíž švýcarského Lugana a disponují švýcarskými pasy.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila uznávaného psychologa Jeronýma Klimeše, který se v minulosti zabýval třeba policejní psychologií, aktuálně psychologií rodiny, jak vnímá Vladimira Putina v roli otce.

"Obecně platí, že psychopati jsou nebezpeční všem lidem okolo včetně vlastních dětí, které (když se podíváme do historie) klidně vraždí. Své děti vraždil Stalin i Herodes a také jiní státníci se toho dopouštěli. Pokud jsou tito lidé skutečnými vrahouny, jsou nebezpeční i dětem. Takže obecně je lepší se od všech těchto psychopatů držet daleko, což ale dětem často dělá problém," řekl pro ŽivotvČesku.cz respektovaný odborník s tím, že je možná dobře, že se Putin ke svým nemanželským potomkům nehlásí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.