Fiala a Bartoš se opřeli do vlády: Představa, že budeme žít tímto způsobem měsíce, je nereálná

Petr Fiala a Ivan Bartoš.
Petr Fiala a Ivan Bartoš.
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 4. 2020

Opoziční předsedové Ivan Bartoš (Piráti) a Petr Fiala (ODS) už několik dní požadují od vlády jasný plán, jak bude řešit současnou situaci v zemi. Zatím stále bez odpovědi. "Musí skončit zmatené rozhodování vlády, které jen posiluje nejistotu," míní Fiala, který je přesvědčený, že vláda v současné krizi řeší situaci zmatečně. Podobně tomu je i u pirátského lídra Bartoše.

Oba předsedové svých stran apelují na vládu, aby představila jasný a konkrétní plán, jak bude v dalších dnech postupovat. "Teď musíme řešit, jak se vrátíme do normálního života. Představa, že budeme žít tímto způsobem měsíce, je nereálná. Proto potřebujeme plán: za jakých podmínek, v jakých oblastech a jak budeme omezovat restriktivní opatření. To chceme slyšet od vlády," je přesvědčen Petr Fiala.

Bartoš: Nevzdáme se

Podobná slova znějí od Bartoše. "Vláda odmítla veřejnosti i opozici představit transparentní plán boje s epidemií koronaviru. S Piráty se samozřejmě nevzdáváme. Budeme dál nabízet řešení, přinášet konkrétní návrhy a snažit se, aby současný stav nouze a celá epidemie dopadla na naše občany co možná nejméně," uvedl pro portál Život v Česku pirátský předseda, který řešení po vládě požaduje od začátku dubna. Zatím bez úspěchu.

Oba jsou za jedno v tom smyslu, že vláda zcela ignoruje návrhy opozice. "My jsme podpořili všechna klíčová rozhodnutí v posledních týdnech. A upozorňovali jsme na chyby, které dělá, ale pokračuje v nich dál...“ dodal předseda ODS.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.