Gin & tonic už v 7 ráno? Důležité rady, jak se nezbláznit v karanténě

Koronavirus
Koronavirus
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 4. 2020

Už přes tři týdny život v Česku stojí, lidé chodí nanejvýš do práce a nakupovat. A nikdo neví, kdy opatření proti zákeřnému koronaviru pominou. Karanténa může trvat další dva týdny, anebo klidně celý měsíc. Jak se z izolace nezbláznit? Měli byste se řídit těmito radami!

1. Dodržujte normální návyky

Týká se to především těch, jejichž zaměstnání jim umožňuje pracovat z domova. Home office ale neznamená dovolenou. Ráno proto vstaňte ve stejný čas, jako kdybyste museli jet do kanceláře. Udělejte si dobrou snídani, samozřejmostí musí být i ranní hygiena, potom se převlékněte a začněte pracovat. Uvidíte, že to půjde mnohem lépe, než když vstanete pět minut před začátkem pracovní doby a den u počítače strávíte v pyžamu.

POKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRÁNCE

2. Nenechte se okrádat o čas

Dejte si pozor také na to, že home office se nerovná neomezené pracovní době. Nedovolte svým nadřízeným zadávat vám úkoly mimo vymezený čas, za který jste placení. A nesklouzávejte k tomu ani sami. Povinnosti si splňte ve vymezeném harmonogramu, ať je nemusíte dohánět ve večerních hodinách, protože jste si k obědu pouštěli Netflix.

POKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRÁNCE

3. Nepřehánějte to s pitím

Gin & tonic už v 7 ráno se sice může jevit jako skvělý nápad, zároveň je ale extrémně nebezpečný. S pitím během izolace buďte opatrní. Nejenom, že se po něm tloustne, ale od jedné skleničky po večeři je to kousek k láhvi a potom k alkoholismu. Není od věci se odreagovat dobrým vínem, ale všeho s mírou!

POKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRÁNCE

4. Udělejte si radost

Hospody a bary i jiné obchody jsou zavřené, takže zaručeně utrácíte méně než za běžného stavu. Co takhle spojit příjemné s užitečným a koupit si nějakou hezkou věc od českých výrobců, kteří museli kvůli koronaviru zavřít? Vykouzlíte tím úsměv na tváři sobě i jim!

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.