Honza Musil se bojí o život svých blízkých. Válka na Ukrajině zasáhla jeho rodinu a bojuje i s ruskými trolly kvůli Volodymyrovi Zelenskému

Honza Musil
Honza Musil
Foto: Profimedia
Jana Skálová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 3. 2022

Moderátor Honza Musil (54) byl dlouhé roky hlavní tváří pořadu Nebezpečné vztahy na TV Barrandov, ale zatímco tam už pracovat přestal, nebezpečné vztahy řeší dál. A nyní se ostře pustil do podvodníků a lhářů, kteří ho obtěžovali na sociálních sítích. "Poprvé jsem se rozhodl sprosté příspěvky blokovat. Jedna věc je diskuze a jedna věc je, když je někdo vulgární," popsal rozčilený moderátor pro ŽivotvČesku.cz.

Honza Musil pracuje po odchodu z TV Barrandov, který se na podzim nenesl v úplně přátelském duchu, na vlastním internetovém pořadu Nová naděje. Pořad mezi lidi šíří pomocí známého video kanálu a sociálních sítí. Když si dovolil projevit úctu k ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému (44), přečetl si obrovské množství nadávek a urážek, které ho totálně zaskočily. Kvůli tomu se rozhodl k radikálnímu kroku – poprvé v životě začal blokoval své příznivce. To, co následovalo, ale nečekal ani Musil.

"Dal jsem si práci, že jsem to spočítal – zablokoval jsem sto lidí, ale zmizelo mi jenom třináct followerů. To znamená, že to byli trollové. Velmi mě dopálilo, jak si lidi v dnešní době dokážou dělat zle, než aby drželi pohromadě," řekl zklamaný moderátor pro ŽivotvČesku.cz.

Musil se vždy snaží vystupovat slušně a pomáhat ostatním, a to jak ve svých pořadech, tak i ve skutečnosti. Nepomáhá navíc jen lidem, ale miluje i zvířata.

"Já i Jakub jsme přispěli na čtyři neziskové organizace, které jsou ve spojení s Ukrajinou. Třeba Člověk v tísni. Část šlo na lidi a část šlo i na zvířata. Když se něco stane v naší zemi, například na Moravě, tak víte, že koupíte rýži a odveze se to tam. V tomhle případě pomáháme raději financemi," dodal pro ŽivotvČesku.cz štědrý moderátor. Přesnou částku odmítl prozradit kvůli tomu, aby lidé neřešili, zda je to hodně, či málo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.