Huawei podporuje inovativní řešení 5G pro infrastrukturu Průmyslu 4.0, která pomáhají digitalizovat průmyslovou výrobu
Budapešť13. listopadu 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - V Evropském dodavatelském centru Huawei (HESC) v Budapešti nedávno proběhlo fórum o inteligentních továrnách 5G Smart Factory. Společnost Huawei na fóru uvedla, že inovativní řešení na bázi 5G, včetně samořízených vozidel, kontroly kvality řízené umělou inteligencí a vzdálené údržby s podporou rozšířené reality, se stanou běžnými aplikacemi a základními možnostmi chytrých továren budoucnosti.Pro podporu širokého přijetí technologií 5G a AI v oblastech souvisejících s průmyslem 4.0 – a tím i usnadnění rozvoje digitální ekonomiky – slíbila společnost Huawei i nadále podporovat začlenění inovativních 5G řešení pro infrastrukturu průmyslu 4.0 do Globální aliance pro AI pro průmysl a výrobu (Global Alliance on AI for Industry and Manufacturing čili AIM Global), kterou zahájila Organizace OSN pro průmyslový rozvoj (United Nations Industrial Development Organization, UNIDO).Zástupkyně ředitele globálního oddělení korporátní komunikace společnosti Huawei Vicky Zhangová uvedla, že ve čtvrtém roce komerčního využívání 5G se inovativní aplikace integrující technologie 5G, AI a cloud computingu využívají v řadě průmyslových odvětví, zejména v inteligentní výrobě.
Budapešť13. listopadu 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - V Evropském dodavatelském centru Huawei (HESC) v Budapešti nedávno proběhlo fórum o inteligentních továrnách 5G Smart Factory. Společnost Huawei na fóru uvedla, že inovativní řešení na bázi 5G, včetně samořízených vozidel, kontroly kvality řízené umělou inteligencí a vzdálené údržby s podporou rozšířené reality, se stanou běžnými aplikacemi a základními možnostmi chytrých továren budoucnosti.
Pro podporu širokého přijetí technologií 5G a AI v oblastech souvisejících s průmyslem 4.0 – a tím i usnadnění rozvoje digitální ekonomiky – slíbila společnost Huawei i nadále podporovat začlenění inovativních 5G řešení pro infrastrukturu průmyslu 4.0 do Globální aliance pro AI pro průmysl a výrobu (Global Alliance on AI for Industry and Manufacturing čili AIM Global), kterou zahájila Organizace OSN pro průmyslový rozvoj (United Nations Industrial Development Organization, UNIDO).
Zástupkyně ředitele globálního oddělení korporátní komunikace společnosti Huawei Vicky Zhangová uvedla, že ve čtvrtém roce komerčního využívání 5G se inovativní aplikace integrující technologie 5G, AI a cloud computingu využívají v řadě průmyslových odvětví, zejména v inteligentní výrobě. Poukázala také na to, že již existují vyspělé osvědčené postupy, jako např. právě v Evropském dodavatelském centru Huawei (HESC) v obci Páty, které demonstrují hmatatelnou obchodní a společenskou hodnotu těchto inovativních aplikací.
„V rámci podpory průmyslu 4.0 hodlá společnost Huawei v budoucnu spolupracovat s mezinárodními organizacemi, jako je UNIDO, na podpoře sdílení a používání průmyslové infrastruktury 5G a souvisejících kapacit po celém světě," dodala Zhangová.
V červenci letošního roku spustily společnosti Huawei a UNIDO projekt AIM Global, jehož cílem je vybudovat platformu pro spolupráci a sdílení znalostí a usnadnit inovace a aplikaci technologií umělé inteligence v průmyslu a výrobě.
Dr. Ulrike Fasbenderová, profesorka na univerzitě v německém Hohenheimu, považuje HESC za ukázkový příklad rychlého rozvoje a inovací podnícených digitalizací. Jejími slovy: „Vliv digitálních řešení, které umožnilo připojení 5G – jako je rozšířená realita a autonomní vysokozdvižné vozíky – přináší skutečnou revoluci na pracovištích. Při správné implementaci umožňují zaměstnancům řešit úkoly efektivněji a zároveň je chrání před namáhavými a nezdravými úkoly. Toto zlepšení pracovních podmínek bude mít navíc zásadní vliv na zaměstnatelnost vzhledem ke zvyšujícímu se průměrnému věku pracující populace."
Dr. Fasbenderová dále uvedla, že země a společnosti, které nebudou schopny vhodně využívat technologie, ztratí svou konkurenceschopnost v digitální ekonomice a že ekonomika může zůstat dynamická pouze tehdy, pokud se soustředí na ekosystémy podporující průmysl.
Zástupce ředitele HESC Sandor Papp poznamenal: „HESC poprvé nasadil automatizační řešení na bázi 5G na konci roku 2019. Od té doby jsme integrovali specializovanou páteřní síť s místním okrajovým výpočetním systémem, který umožňuje nasadit samořízené vysokozdvižné vozíky a plnou automatizaci celého logistického systému. Kontrola kvality řízená umělou inteligencí a vzdálená údržba s podporou rozšířené reality navíc zvýšily efektivitu logistiky celého našeho areálu o 20 %, což výrazně zvýšilo kapacitu společnosti Huawei při obsluze jejích evropských zákazníků."
„Také v budoucnu hodlá společnost Huawei využívat své silné stránky v oblasti výzkumu a vývoje, digitálních technologií a dodavatelských řetězců, aby posílila spolupráci se všemi aktéry napříč dodavatelskými řetězci. Zároveň pomůžeme místním společnostem rozšířit možnosti zavádění digitálních a inteligentních technologií do výroby a provozu, abychom společně dosáhli kvalitního rozvoje," dodal.
Centrum HESC, které sídlí v Maďarsku, je největším dodavatelským centrem společnosti Huawei mimo Čínu a zodpovídá za dodávky produktů Huawei do více než 50 zemí v Evropě, střední Asii a severní Africe. Centrum každý měsíc zpracuje přibližně 50 000 až 60 000 položek a každý den přepraví v průměru 400 metrů krychlových expedovaného nákladu, který odveze 30 nákladních automobilů.
Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2272225/image_5019648_30734899.jpg
KONTAKT: Huang Lina, +86-15566936177