Konec hodin vymezených pro nákupy seniorů. Od úterý mohou pro potraviny všichni už od rána

Hodiny vymezené seniorům se od úterý ruší
Hodiny vymezené seniorům se od úterý ruší
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2020

Vláda rozhodla o ukončení mimořádného opatření ve větších obchodech, které určovalo nákupní hodiny lidem starším 65 let. Mezi 8 a 10 hodinou mohli nakupovat pouze senioři, všechny ostatní musela z prostoru prodejny ostraha vykázat. Od úterý tohle nařízení končí.

Médiím to oznámil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Vláda se na ukončení mimořádného opatření shodla na pondělním zasedání.

Nařízení určovalo nákupní hodiny vyhrazené pouze pro lidi starší 65 let. Mezi 8 a 10 hodinou ranní tak mohli potraviny, hygienické zboží, kosmetiku nebo drogerii nakupovat pouze senioři.

V úterý zase všichni

Opatření přestane v úterý, nakupovat tak zase budou moct v jakoukoliv hodinu všechny věkové skupiny obyvatelstva. Babišův kabinet ho zavedl už 2. března, mělo seniory coby nejrizikovanější skupinu ochránit před koronavirem.

V pondělí zároveň proběhla čtvrtá a nejspíš největší vlna rozvolnění jiných protikoronavirových opatření. Stravovací zařízení otevřely i vnitří prostory, fungovat začaly také koupaliště, bazény nebo wellness centra. S výjimkou Karviné jsou opět povoleny i návštěvy v nemocnicích. Uvolnění je však vykoupeno i novými přísnými bezpečnostními pravidly.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.