Reklama:

Král je mrtev, ať žije král. Jiří Procházka se stal novým šampionem UFC. Trenér MMA David Vyvážil žasl nad jeho výkonem

MMA zápasník Jiří Procházka
MMA zápasník Jiří Procházka
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 6. 2022

Česká republika má důvod k oslavám - Jiří Procházka (29) se stal novým šampionem UFC, když dokázal po vyčerpávající bitvě v Singapuru uškrtit v posledním kole dvaačtyřicetiletého veterána Glovera Teixeiru. Pro Brazilce to v nejprestižnější světové organizaci byla první obhajoba titulu v polotěžké divizi, o který přišel. Pro redakci ŽivotvČesku.cz infarktový zápas okomentoval trenér MMA David Vyvážil.

Reklama:

"Získat titul v takovém zápase, to se vidí málokdy. Je to něco naprosto neuvěřitelného, jaký zápas Jirka Procházka předvedl. Takový souboj se zapíše do historie MMA navždy," řekl pro ŽivotvČesku.cz David Vyvážil směrem k českému válečníkovi, který se po svém třetím zápase na půdě UFC stal novým šampionem organizace.

Reklama:

Ovšem český bijec to neměl vůbec jednoduché - Teixeira dokázal ustát řadu tvrdých úderů, které mu devětadvacetiletý rodák z Hostěradic uštědřil. Sám ovšem několikrát inkasoval a zároveň se ocitl opakovaně na zemi v pozici pod Brazilcem, ze které se ale neuvěřitelným způsobem dokázal dostat. Zápas Jiří Procházka rozhodl, když dokázal Brazilce uškrtit v poslední minutě pátého - závěrečného kola.

"Bylo vidět, že by Jirka rád Teixeiru ukončil už v prvním kole, ale v tomto případě narazil na tvrďáka se železnou hlavou. Druhá stránka věci je, že Jirka několikrát nebezpečně inkasoval a přežil několik těžkých momentů, které dokázal otočit ve svůj prospěch. Naštěstí ho nerozhodila ani tržná rána na obočí po loktu, když na zemi Brazilec dominoval a došel si pro svůj sen stylem, který nemá obdoby, úžasný výkon," popsal pro ŽivotvČesku.cz zkušený trenér MMA z Renegade teamu David Vyvážil ohledně zápasu, po kterém se Jiří Procházka stal nejlepším zápasníkem planety.

"Co jsem viděl, tak Jirka si poranil během zápasu levou ruku, přesto dokázal ukončit zápas škrcením. Skalp to je o to cennější, protože tímto způsobem zvítězil nad zápasníkem, který je proslulý svými fantastickými submisemi," dodal David Vyvážil pro ŽivotvČesku.cz ve svém hodnocení famózního souboje českého samuraje.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: