Lidí s nemocí COVID-19 v Česku přibylo na 5589, mrtvých je 113. Andrej Babiš vyzval národ

Premiér České republiky Andrej Babiš
Premiér České republiky Andrej Babiš
Foto: Archiv Andreje Babiše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 4. 2020

Šíření koronavirové infekce v Česku pokračuje. Aktuálně je 5589 lidí s pozitivním výsledkem testu na nákazu nového typu koronaviru. Ve čtvrtek jich přibylo 257. Vyplývá to z pr§běžně aktualizovaných dat na webu ministerstva zdravotnictví. S nemocí COVID-19, kterou virus způsobuje, zemřelo v nemocnicích 113 lidí, uzdravilo se jich podle ministerstva 309.

Statistiky přepsala středa, kdy bylo nejvíce nových případů nákazy v tomto týdnu. A to 295. Nejméně v úterý, kdy testy odhalily 195 nově infikovaných.

Více se testuje

Laboratoře v Česku dosud provedly 106.845 testů na přítomnost nového koronaviru. Rekordní byla středa s 8164 testy. Údaj za čtvrtek zveřejní ministerstvo dnes dopoledne.

Podle trvalého bydliště pacienta je i nadále nejvíce lidí s nemocí COVID-19 v Praze, a to 1342. Následuje Středočeský kraj se 672 případy a Moravskoslezský kraj s 584 případy.

Babiš promluvil kvůli Velikonocům

Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval k tomu, aby lidé o Velikonocích dodržovali pravidla a zůstali doma. Neměli by podle něj navštěvovat příbuzné, být v uzavřených prostorech s mnoha lidmi či chodit na koledu. Důvodem je zejména, že epidemie nového koronaviru právě v tomto období kvůli neukázněnosti lidí může posílit.

GALERIE:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.