Meteorologové vydali výstrahu: Vydatné deště nepoleví ani v pondělí. Přidají se i silné bouřky. Hrozí povodně

Česko zasáhnou bouřky i v pondělí.
Česko zasáhnou bouřky i v pondělí.
Foto: Pixabay.com / ČHMÚ
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 8. 2020

Meteorologové na neděli hlásí silné bouřky, které lokálně zasáhnou území Česka. Ale ani na pondělí nemají příznivou předpověď. Úvod nadcházejícího týdne bude ovlivňovat zvlněná studená fronta ve střední Evropě. Opět se tak dočkáme bouřek a také vydatných srážek. Portál ČHMÚ vydal výstrahu před povodňovou bdělostí.

V pondělí se dočkáme během dne výrazné oblačnosti, mělo by být zataženo, s občasnými přeháňkami, deštěm a místy s bouřkami. Ojediněle budou srážky trvalejší a vydatnější.

"V noci na pondělí budou teploty klesat k 17 až 13 °C. Přes den teploty vystoupají k 17 až 21 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr," uvádí odborníci z portálu meteopress.cz.

V neděli povodňová bdělost

Portál ČHMÚ na nedělní odpoledne vydal výstrahu, a to před povodňovou bdělostí. Ta platí od 18:00 hodin a bude přetrvávat až do pondělního poledne.

"Místy očekáváme vydatný déšť s úhrnem přes 30 mm/6h nebo celkovým úhrnem 50 - 70 mm. Doporučení ke zmírnění následků jevu: Možnost zvýšeného odtoku vody z krajiny a průtoku vody přes komunikace. Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst," uvádí portál.

Výstraha platí pro kraje: Pardubický kraj (Králíky, Lanškroun, Moravská Třebová), Olomoucký kraj (Hranice, Jeseník, Lipník nad Bečvou, Litovel, Mohelnice, Olomouc, Přerov, Šternberk, Šumperk, Uničov, Zábřeh), Zlínský kraj (Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vsetín), Moravskoslezský kraj.

Dále pak platí pro pondělí výstraha před velmi vydatným deštěm pro kraje: Olomoucký kraj, Moravskoslezský kraj

Aktuální předpověď na pondělí naleznete ZDE

ON-LINE Mapa

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.