Milion úderů pro Marpa. V boxu Vémola umlátil zpěváka, zápas rozhodčí překvapivě ukončil. Výhru Terminátora okomentoval olympionik Zdeněk Chládek

Karlos Vémola
Karlos Vémola
Foto: Se svolením Oktagon
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 5. 2022

Je dobojováno, je rozhodnuto. Dlouho očekávaný boxerský duel mezi Otakarem Petřinou (37) přezdívaným Marpo a Karlosem »Terminátorem« Vémolou (36) se v sobotu stal realitou. Vzájemně si oba zápasníci slibovali knockout, k tomu nakonec nedošlo. Zápas ale rozhodčí ukončil TKO ve čtvrtém kole ve prospěch Vémoly. Pro ŽivotvČesku.cz souboj, při kterém diváci »bučeli«, okomentoval olympionik Zdeněk Chládek (31).

Tváří v tvář se proti sobě v pražské O2 areně postavili dva zcela rozdílní soupeři. Střetla se vynikající fyzická kondice na straně českého Terminátora s technicky lepší boxerskou vybaveností a myšlením, které měly »hrát« ve prospěch zpěváka Marpa. Už od začátku bitvy vypsané na šest tříminutových kol bylo jasné, že pohledný šerm pěstí to nebude. A nebyl.

"Mým pohledem šla v prvním kole velká aktivita od Karlose Vémoly, který pro toto kolo byl vítězem. Strategie byla jasná, přetlačit soupeře a bít ho hlava nehlava," okomentoval několikanásobný mistr ČR v boxu Zdeněk Chládek pro ŽivotvČesku.cz první tři minuty boje, který s technickým stylem boxu neměl nic společného. Diváci poměrně logicky »bučeli«, a to zejména kvůli pasivitě Marpa, kterého Vémola tlačil neustále k provazům.

Druhé a třetí kolo bylo prakticky přes »kopírák«. "Čekal jsem od Marpa, že bude více pohyblivý, více se bude na nohách pohybovat a nenechá se zatlačit. To se ale nestalo a prakticky průběh druhého i třetího kola byl stejný," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Chládek, kterého překvapilo, že čtvrté kolo bylo konečným.

Právě ve čtvrtém kole, kdy Karlos Vémola zatlačil Marpa do rohu a »mydlil« ho hlava nehlava do krytu, rozhodčí oznámil předčasně konec s výsledkem TKO. Český Terminátor se po verdiktu radoval, diváci dávali hlasitě najevo nespokojenost.

"Nechápu ukončení bez jediného počítání. Na druhou stranu, Vémola udělal to, co měl. A soupeře utahal. Čekal jsem lepší taktický boj od Marpa, že udrží vzdálenost, to se ale nestalo," dodal ve svém komentáři jeden z nejúspěšnějších českých boxerů a dnes především trenér Zdeněk Chládek.

Zápas Karlose Vémoly a Marpa nebyl lidově řečeno třešničkou na dortu, ale spíše nelíbivou show, po které diváci z haly odcházeli lehce rozhořčeni. Dalo by se jinými slovy říct, že šlo o černou kaňku, která pokazila celkový dojem jinak povedeného sportovního večera.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.