Mladá kulturistka přišla v dětství o nohu. Přesto porazila zdravé konkurentky a zvítězila v soutěži

Číňanka přišla o pravou nohu, ale to jí nezabránilo vyhrát
Číňanka přišla o pravou nohu, ale to jí nezabránilo vyhrát
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 1. 2021

Síla mysli, která překoná fyzické tělo. Příběh 35leté Gui Yuna je ukázkovým příkladem toho, že lidská vůle dokáže porazit i tělesný handicap, který by někteří možná považovali za jasný důvod neúspěchu. Ale opak je pravdou. Mladá Číňanka, která přišla jako holčička při tragické nehodě o pravou nohu, slaví úspěchy v kulturistice.

Tragická nehoda se stala Gui Yuna v sedmi letech, když ji srazilo nákladní auto. Kvůli nehodě přišla o pravou nohu a musela se už jako dítě smířit s něčím, co by s jistotou těžko zvládal i dospělý. Učila se držet stabilitu, pohybovat se a nevzdala to ani tehdy, když se snažila dosáhnout sportovních úspěchů a byla terčem šikany a posměchu, píše web fitnessvolt.com.

V roce 2004 se zúčastnila paralympiády v Aténách jako soutěžící ve skoku do dálky. Ale až o pár let později si uvědomila, že její srdce bije pro kulturistiku a snažila se posunout svoje fyzické možnosti za další pomyslnou hranici. Gui trénovala vzpírání s pomocí podpěry jedné berle na straně chybějící opory nohy, o níž přišla při nehodě. Podstupovala intenzivní tréninky v šanghajské tělocvičně a nestačila udivovat svou vůlí, energií a zápalem pro sport.

Podařil se jí však neuvěřitelný úspěch – zvítězila v čínské bodybuilderské soutěži, kde si získala respekt a také obrovskou popularitu. "Je možné, že jsem zvítězila díky svému sebevědomí a odvaze stoupnout si na pódium a ukázat se všem. Ne díky své profesionalitě nebo svalům," vyjádřila se handicapovaná kulturistka Gui Yuna, jak uvedl web bangkokpost.com.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.