Mladá kulturistka přišla v dětství o nohu. Přesto porazila zdravé konkurentky a zvítězila v soutěži

Číňanka přišla o pravou nohu, ale to jí nezabránilo vyhrát
Číňanka přišla o pravou nohu, ale to jí nezabránilo vyhrát
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 1. 2021

Síla mysli, která překoná fyzické tělo. Příběh 35leté Gui Yuna je ukázkovým příkladem toho, že lidská vůle dokáže porazit i tělesný handicap, který by někteří možná považovali za jasný důvod neúspěchu. Ale opak je pravdou. Mladá Číňanka, která přišla jako holčička při tragické nehodě o pravou nohu, slaví úspěchy v kulturistice.

Tragická nehoda se stala Gui Yuna v sedmi letech, když ji srazilo nákladní auto. Kvůli nehodě přišla o pravou nohu a musela se už jako dítě smířit s něčím, co by s jistotou těžko zvládal i dospělý. Učila se držet stabilitu, pohybovat se a nevzdala to ani tehdy, když se snažila dosáhnout sportovních úspěchů a byla terčem šikany a posměchu, píše web fitnessvolt.com.

V roce 2004 se zúčastnila paralympiády v Aténách jako soutěžící ve skoku do dálky. Ale až o pár let později si uvědomila, že její srdce bije pro kulturistiku a snažila se posunout svoje fyzické možnosti za další pomyslnou hranici. Gui trénovala vzpírání s pomocí podpěry jedné berle na straně chybějící opory nohy, o níž přišla při nehodě. Podstupovala intenzivní tréninky v šanghajské tělocvičně a nestačila udivovat svou vůlí, energií a zápalem pro sport.

Podařil se jí však neuvěřitelný úspěch – zvítězila v čínské bodybuilderské soutěži, kde si získala respekt a také obrovskou popularitu. "Je možné, že jsem zvítězila díky svému sebevědomí a odvaze stoupnout si na pódium a ukázat se všem. Ne díky své profesionalitě nebo svalům," vyjádřila se handicapovaná kulturistka Gui Yuna, jak uvedl web bangkokpost.com.

Do pětačtyřiceti nemusela Yvona Maléřová (53) pro své křivky doslova hnout ani prsten. Až ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu