Reklama:

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček vyzval veřejnost: Noste roušky, zase vzejde duha naděje

Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 10. 2020

Současná situace v souvislosti s denním nárůstem počtu nemocných covidem-19 je na území České republiky dramatická. Vláda ke stávajícím opatření přidá v průběhu nového týdne další tvrdší, nejpozději však do dvou pracovních dnů. Nechce ale natvrdo vypnout ekonomiku. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček (41) skrze ŽivotvČesku.cz vyzval veřejnost, k dodržování opatření, zejména vyzdvihl důležitost nošení roušek.

Reklama:

Epidemie koronaviru na území Česka je mimo kontrolu. Vláda zavádí přísná opatření v době, kdy snížit počty nakažených mnoha způsoby už nejde. Do »hry« tak vstupuje takzvaný lockdown, tedy uzamčení ekonomiky plošnou karanténou. Případně drakonickým opatřením, které bude cílit na to, aby se lidé nesetkávali. Denní přírůstky jsou aktuálně rekordní, nejvyšší nárůst laboratoře zaznamenaly v pátek, kdy pozitivita vyšla u 8618 lidí.

Reklama:

Jiří Ovčáček si stejně jako prezident a řada politiků uvědomuje, že situace není příznivá, proto požádal veřejnost, aby maximálně zapracovala na zodpovědnosti. "Mám velkou prosbu na všechny ty, kdo odmítají nosit roušky. Každá rouška může zachránit lidský život. To nejcennější. Noste je prosím kvůli druhým, bližním. Kdo zachrání jeden život, jako by zachránil celý svět, píše se moudře v Talmudu. Lidstvo má jednu jedinou základní povinnost. Ochraňovat život. A pokud tak budeme činit společně, zase vzejde duha naděje," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí prezidenta, který si je plně vědom, že aktuálně je na zdraví ohrožena riziková skupina, tedy zejména senioři, a zároveň kapacita zdravotnického systému se dostává do kritického scénáře.

Ve čtvrtek vláda rozhodla, že od pondělí mají být uzavřené památky, divadla a kina, zákaz bude platit pro koncerty a výstavy i pro sportování. Omezené budou návštěvy v nemocnicích a na úřadech. Na 2. stupeň základních škol se vrátí výuka na dálku.

Účast na vnitřních náboženských akcích bude omezena maximálně na deset lidí, dosud byl limit 100. Vláda také zrušila volnočasové i profesionální aktivity sportovců.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: