Nejnovější snímek narkomanky Katky vypovídá o její dobré kondici: Ve stavebním kolečku převáží matrace nedaleko stanice pražského metra

Katka
Katka
Foto: Se svolením Kristiny Reichsfeldové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 4. 2024

Život asi nejznámější narkomanky Katky Bradáčové je dlouhé roky jako horská dráha, která jezdí opravdu divoce. Hlavní postava dokumentu filmařky Heleny Třeštíkové opět zažívá období, ve kterém je aktivní. Dokazují to nejnovější snímky, které redakci ŽivotvČesku.cz poskytla čtenářka Kristina. "Jde o fotku z dneška (pátek)," přiblížila s tím, že ženu žijící na okraji společnosti vídá poměrně často v blízkosti stanice pražského metra Skalka. Pro ŽivotvČesku.cz Katka několikrát poskytla rozhovor, z něhož bylo zřejmé, že touží svůj život v mnoha ohledech změnit.

Katka Bradáčová se díky emotivnímu dokumentárnímu filmu stala symbolem toho, jaké zlo umí napáchat závislost na tvrdých drogách. Mnohokrát si přála svůj život změnit k lepšímu, ale vypadá to, že se jí to zatím nepovedlo. Alespoň o tom svědčí aktuální snímky, které redakce ŽivotvČesku.cz se svolením čtenářky získala.

"Katka se pohybuje v okolí Strašnic, vídám ji mnohdy blízko stanice metra Skalka. Někdy však i v garážích u prodejny známého obchodního řetězce, případně v ní. Překvapilo mě, jak dokáže dobře zvládat samoobslužné pokladny," popsala pro ŽivotvČesku.cz čtenářka Kristina.

Na fotografii v galerii vypadá Katka poměrně v dobré kondici, minimálně fyzické –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ tlačí stavební kolečko, v němž jsou umístěny různé věci připomínající matraci a lůžkoviny a další »haraburdí«.

Hlavní postava časosběrného dokumentu, který před lety natočila režisérka Třeštíková, je oděna do zelené bundy, pod níž má jiný modrý outfit –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ patrně mikinu. Při pohledu na Katku si lze pomyslet, že je živoucím důkazem toho, že lidské tělo je skutečně velmi odolné a vydrží opravdu hodně. Ne vždy však je v takové formě.

"Vídám ji často, a to v proměnlivých stavech. Vždy je ale poměrně čistě oblečená a občas je v doprovodu psa, případně i nějakého muže. Dnes byla však v dobrém stavu," doplnila pro ŽivotvČesku.cz čtenářka Kristina s tím, že snímky jsou pořízeny z jedoucího vozu.

Když s Katkou redakce ŽivotvČesku.cz naposledy natáčela rozhovor na kameru, vypadalo to, že svůj boj s démony má poměrně pod kontrolou. Měla totiž velké plány. "Chceme si něco pronajmout," těšila se v rozhovoru. V té době tvořila dvojici s partnerem Ivem. Zda nastal po letech konečně moment, na který se Katka Bradáčová tehdy těšila, by byla jen spekulace.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.