Německo už začne s uvolňováním opatření. Kdy se dočkají také Češi?

Adam Vojtěch věří, že se Česku daří v boji s epidemií.
Adam Vojtěch věří, že se Česku daří v boji s epidemií.
Foto: Archiv Adama Vojtěcha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 4. 2020

Němci mají podobně přísná opatření proti koronaviru jako Češi. Obyvatelé tam téměř nevycházejí, stejně jako v tuzemsku ale neodolali hezkému počasí a v posledních dnech byly ulice plnější. Německá akademie věd soudí, že už nastal čas rozvolnit některá opatření.

Německá akademie věd vydala studii, podle které už je čas začít uvolňovat přísná opatření proti koronaviru. V dohledné době by měly u našich západních sousedů opět otevřít obchody a děti by se mohly vrátit do škol.

Německo bylo nejprve k opatřením zdrženlivé, nakonec je ale stejně jako Česko zavedlo. V zemi je téměř 130 tisíc nakažených, v tuzemsku přes 6 tisíc. Kdy se začne s uvolňováním opatření u nás?

Prymula: Musíme opatření respektovat

Podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly se Češi rozvolnění nedočkají, pokud se budou chovat nezodpovědně a přísný režim začnou porušovat už teď. Jestliže bude přibývat 400 nakažených za den, uvolňování nezačne.

Prymula uvedl, že rozhodne situace po Velikonocích. Panují totiž obavy, že křivka nakažených zase stoupne. "My ta data uvidíme někdy za sedm až deset dnů. Podle toho bude pokračovat další uvolňování, anebo nebude, protože to musíme udržet pod nějakou kontrolou,” řekl epidemiolog.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.