Neřešme Jalonena, řešme český hokej, odmítl Vladimír Růžička hloubat, jak finský kouč asi bere prohru s Finskem. Tipnul si výsledek souboje Česka a Německa

Ilustrační snímek - Vladimír Růžička jako trenér reprezentace
Ilustrační snímek – Vladimír Růžička jako trenér reprezentace
Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2022

Nezadařilo se. Český hokejový tým podlehl výběru Finska na MS v souboji, který se hrál v Tampere. Po třech dvacetiminutovkách se domácímu celku podařilo zdolat českou reprezentaci 3:0. Dobrou zprávou je, že Česko šlo do bitvy s jistotou postupu do čtvrtfinále. Pro redakci ŽivotvČesku.cz okomentoval zápas legendární útočník a v současnosti trenér extraligového Litvínova Vladimír Růžička (58).

Do play off Česko postupuje ze třetího místa základní skupiny B, takže se vyhne nejlepšímu celku skupiny A v Helsinkách. Ve čtvrtek se tak utká s Německem. Pikantní zápas s Finskem to byl zejména pro trenéra české reprezentace Kariho Jalonena (62), který nastoupil proti své rodné zemi.

Vladimíre, vašim zkušeným zrakem, jak byste souboj se silným Finskem zhodnotil?

První třetina byla špatná, tam jsme se nedostali prakticky do hry. Měli jsme asi tři, čtyři střely za třetinu. Finové nás takřka v klidu přehrávali, podařilo se jim v první dvacetiminutovce vstřelit dva góly a pak už hráli na jistotu. Výsledek si hlídali a udrželi si gólový odstup.

Pro trenéra reprezentace Kariho Jalonena to musel být zápas, ve kterém chtěl nepochybně uspět. Jak se teď může cítit?

Neřešme Jalonena, řešme český hokej. Důležitý je náš projev. Doufám, že se hráči na čtvrtek připraví a porazí Německo.

Kdo z českých hráčů podle vás patřil v duelu s Finskem k nejplatnějším, i když se nepodařilo skórovat?

Špatně se to hodnotí, jak říkáte, nepodařilo se nám dát gól. Myslím, že první »lajna« je slušná a předvádí velice slušný výkon. Věřím tomu, že ve čtvrtek tam nasází góly. Je to o gólech, a to bude rozhodovat.

Rozumím. Německá hra šla za poslední roky nahoru, jak moc těžký soupeř to bude pro český výběr, jak na ně?

Bude to důležitý zápas, ale jakého lepšího soupeře si přát, než mít Němce? Mohli jsme narazit na výrazně silnější mužstva, i když Německo není úplně slabý soupeř, jak se zdá, ale papírově je samozřejmě trochu někde jinde. Myslím si ale, že náš tým je výrazně lepší a že Němce přehrajeme.

Když byste si tipnul výsledek...

Viděl bych to 4:1, možná 5:2 pro nás.

Výsledek: Finsko - Česko 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.