Nikdy nebudeš štíhlá, řekl jí přítel. Žena se pak z boubelky proměnila ve štíhlou krásku se stehny jako z kamene

Helena zhubla o několik velikostí
Helena zhubla o několik velikostí
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 6. 2022

I pomsta může být skvělým pohonem k velké změně životního stylu. Své o tom ví Helena Harová (27), které přítel řekl, že nikdy nebude štíhlá. O to větší chuť pak měla do proměny, díky které se z oplácané mladé ženy stala fitness influencerkou a inspirací dalším z těch, které bojují s nadváhou.

Když byla v nešťastném vztahu, vážila Helena Harová téměř 90 kilogramů a přejídala se. Její životní styl kromě nezdravého jídla zahrnoval také minimální množství pohybu. Až velmi krutá slova od tehdejšího přítele mladou ženu donutila k velké změně, která jí změnila život.

"Na Instagramu jsem koukala na fotografii velmi krásné ženy. Můj přítel to tehdy zahlédl a řekl mi, že nikdy nebudu štíhlá, že to prostě není možné a nikdy se to nestane. Myslím si, že vlastně vůbec nechtěl, abych zhubla," řekla Helena Harová deníku Daily Mail.

Jakmile mladé ženě došlo, že vztah s tímto mužem je pro ni už spíše jen přítěží než čímkoliv jiným, rozhodla se ho ukončit. V tu chvíli už jí nic nebránilo v tom, aby se naplno pustila do práce na sobě samotné. Věděla totiž, že kdyby s přítelem nadále setrvala, ze smutku by se nepřestala uchylovat k přejídání nezdravými potravinami.

Před proměnou začínala Helena své dny několika toasty s máslem a medem, které zajedla čokoládovým jogurtem a sladkým pečivem. K obědu si obvykle pochutnávala na pizze, po které si dala ještě sáček brambůrků a čokoládu. To bývala obvykle také její svačinka. K večeři si pak dojela pro jídlo do jednoho ze známých fastfoodů nebo pro čínu.

Dnes již štíhlá žena začíná rána jogurtem s ovocem, kuřecími klobáskami a fazolemi. K obědu si dá kousek kvalitního masa, přílohou je většinou rýže a zelenina na talíři chybět nemůže. Dezertem jí je pak proteinový nápoj. Její nejoblíbenější večeří je tortilla s rybím masem.

"V minulosti jsem neustále něco mlsala. Teď jsem aktivnější, zhubla jsem něco přes 30 kilogramů, ale do toho jsem nabrala hodně svalové hmoty. Můj ex mi od té doby několikrát napsal, že jsem se hodně změnila. Já na to pochopitelně nereaguji. Raději komunikuji na Instagramu s těmi, kterým můžu pomoct k podobné změně," dodala Helena Harová, která je nyní fitness influencerkou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.