Patrik Kincl doufá v odvetu s Karlosem Vémolou. Nejprve musí ale zdolat francouzskou překážku. Promluvil také o boxerské bitvě Terminátora a Marpa

Patrik Kincl
Patrik Kincl
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 6. 2022

V únoru jeden z nejtalentovanějších tuzemských MMA zápasníků Patrik Kincl (32) porazil Samuela Krištofiče (32) na body a stal se novým šampionem střední váhy organizace Oktagon. A pokud chce pomýšlet na odvetu s Karlosem Vémolou (36), musí zdolat už v září francouzskou překážku v podání Alexe Lohorého. "Doufám, že problém to pro mě nebude, ale pravda je, že je to tvrďák, má za sebou poměrně těžké soupeře, ale do zápasu půjdu, že tam jdu vyhrát a předvést dominantní výkon," sebevědomě pro ŽivotvČesku.cz řekl k nadcházející obhajobě český bijec.

Pro českého fanouška Alex Lohoré není žádnou neznámou. Poprvé se představil v českém prostředí v prosinci 2020, a to v titulové bitvě s Karlosem Vémolou (36). Pás šampiona střední divize si tehdy připnul český Terminátor po pětikolové válce, která nebyla tak jednoznačná, jak u českého borce bývá zvykem.

Ještě před samotným podpisem s Oktagonem komplexně vybavený Patrik Kincl zápasil v polské KSW, kde se utkal ve třech zápasech. V titulové bitvě pak podlehl Robertu Soldičovi. Smlouva ve světově proslulé organizaci mu po zápase skončila, v prosinci 2021 oznámil přestup.

"Skončila mi v KSW smlouva, do toho jsem dostal nabídku od Oktagonu na titulový zápas a v tuto chvíli mě zajímá odveta s Karlosem Vémolou, jestli k ní tedy vůbec dojde. Chci se s ním utkat, to určitě, ale uvidíme a necháme se překvapit," ohlédl se Patrik Kincl pro ŽivotvČesku.cz za přestupem a diplomatickým tónem dal najevo, že českého Terminátora chce v kleci přesvědčit, že už patří do starého železa.

V roce 2018 oba zápasníci poměřili síly. Ve vyhroceném zápase dokázal Karlos Vémola v O2 areně Patrika Kincla porazit, tehdy v organizaci XFN. Zadarmo to ale neměl, zápas před osmitisícovým publikem skončil až na body.

V současnosti se fighter, který do svého prvního MMA zápasu nastoupil v roce 2007, soustředí čistě na cestu v organizaci ve žluté a černé barvě. "Teď mám podepsanou smlouvu na víc zápasů, takže zatím nikam jinam nekoukám, není důvod. To asi až se bude blížit konec kontraktu, tak uvidíme. To ale v tuhle chvíli neřeším. Teď je cesta jasná, Alex Lohoré a pak snad Karlos Vémola," zdůraznil pro ŽivotvČesku.cz nadaný zápasník, který už jako pětiletý začínal s judem.

Pro ŽivotvČesku.cz se ohledně Karlose Vémoly vyjádřil i v souvislosti s nedávným boxerským duelem, v němž se Terminátor utkal s Otakarem Petřinou (37) přezdívaným Marpo. Bitva vypsaná na šest tříminutových kol skončila předčasně ve čtvrtém kole TKO, a to z důvodu pasivity známého hudebního interpreta.

České publikum sice chvílemi »bučelo«, protože se těšilo - pokud by pánbůh dal - na souboj kočky s myší, což se nestalo, ale na druhou stranu Karlos Vémola po technické stránce box jako takový nečekaně obohatil. Svým poněkud netradičním stylem totiž fanouškům rohovnického sportu předvedl, že existují údery, které v historii boxu ještě nikdy nikdo neuvedl do praxe.

"Čekal jsem něco podobného, bylo mi jasné, že technický šerm pěstí to nebude. Celkově se mi to nelíbilo, ale některé údery Karlose byly velmi pozoruhodné, to musím uznat," dodal Patrik Kincl k vítězství českého Terminátora nad Marpem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.