Pivo a párek v rohlíku z okénka občerstvení? Premiér Babiš radí, jak ho smíte vypít a sníst

Premiér Andrej Babiš
Premiér Andrej Babiš
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 4. 2020

Premiér se zajímá o občany a vydal jednoduchý návod, jak vypít pivo nebo sníst párek v rohlíku koupené z okénka rychlého občerstvení či stánku. Doporučení není nijak složité. Musíte odstoupit alespoň 10 metrů od okénka. Zároveň musíte dodržovat alespoň dvoumetrový odstup od ostatních lidí. A pak se můžete s radostí pustit do konzumace.

Babiš informoval občany, kteří mají takové úmysly, na svém Twitteru. "Hodně se ptáte, jak se máte chovat u výdejových okének rychlého občerstvení. Tady odpověď přímo od profesora Prymuly," odkazuje Babiš na náměstka ministra zdravotnictví a epidemiologa Romana Prymulu.

"Když si koupíte potraviny do ruky, třeba párek, pivo nebo zmrzlinu u okénka, můžete je zkonzumovat v okolí, ale musíte odejít aspoň 10 metrů stranou od okénka," popisuje Babiš.

Důležitá je vzdálenost

Babiš dále upozornil, že kromě vzdálenosti by měli lidé myslet na základní hygienické návyky. "Také samozřejmě dodržet minimální vzdálenost 2 metry od ostatních. Tato forma by měla být využívána pouze pro potřeby nutného občerstvení. V ostatních případech důrazně doporučujeme konzumaci potravin v domácích či jiných prostorech splňujících odpovídající hygienické zásady," dodal premiér České republiky.

GALERIE:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.