Posměšky spolužáků, kritika rodiny. Dívka vyhrála boj s váhou, zhubla 45 kilogramů a je z ní krásná trenérka

Gessica měla obrovské zdravotní problémy kvůli váze
Gessica měla obrovské zdravotní problémy kvůli váze
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 1. 2021

Její boj s váhou začal už v době, kdy byla teprve osmiletá dívka. Jenže kilogram po kilogramu začala ohrožovat své zdraví a v jejím životě musel přijít zlom. Gessica Parisi-Rodriguezová (25) pochází z města Grand Rapids v americkém Michiganu a její láska k jídlu se stala závislostí, která ji postupně ničila a podepisovala se nejen na jejím fyzickém, ale i psychickém stavu.

Člověk většinou dokáže přehlížet řadu evidentních věcí, ale když musí čelit kritice vlastní rodiny, většinou přijde jistá forma sebereflexe. Gessica trpěla posměšky a šikanou spolužáků kvůli její nadváze už ve škole. Jenže právě to mělo zcela opačný efekt. Místo toho, aby se svou hmotností něco udělala, tak raději smutek a lítost zajídala obrovským množstvím kalorií.

Dlouhé roky ztrácela kontrolu nad tím, co konzumuje a jak den po dni zhoršuje svůj zdravotní stav. Jako sedmnáctiletá dívka snědla běžně více než 4 tisíce kalorií (přes 16 700 kilojoulů) a při chůzi začala mít problémy s tím, že se jí špatně dýchalo, jak uvedl web mediadrumworld.com. Nosila oblečení velikosti 50 a postupně se projídala k vážným zdravotním komplikacím – vysokému tlaku, cholesterolu nebo cukrovce. Když ručička váhy ukázala hodnotu 115 kilogramů, Gessice bylo jasné, že je situace hodně vážná.

Ale největší zrcadlem pro ni byla rodina, která už nehodlala nadále mlčet a matka jí řekla, že se obává, že si takhle nenajde přítele. To tehdy 18letou dívku ranilo. Když jí lékař oznámil, že kromě většiny problémů, které u ní vznikly důsledkem obezity, další vyšetření prokázala také syndrom polycystických vaječníků, uvědomila si, že pokud nic neudělá, skončí to špatně. Dokázala v sobě najít obrovskou vůli pro změnu.

Duchovně založená dívka začala postupně s chůzí – svižným procházkám věnovala hodinu, později dvě hodiny denně. Začala s důležitým počítáním přijatých a vydaných kalorií a z jídelníčku zcela vyřadila nezdravé jídlo, které tak milovala. Nastavila si reálné a zdravé cíle a v průběhu dvou let se jí podařilo zhubnout úžasných 45 kilogramů.

Kromě stravy a chůze zapojila i kardio cvičení a silový trénink. Její šatník se také radikálně změnil, protože díky obrovskému úbytku váhy mohla začít nosit oblečení velikosti 36.

"Už to je přes 4 měsíce, co jsem spustila vlastní podnikání v online tréninku. Jsem naprosto šokovaná tím, jak úspěšně jsem dokázala rozjet kariéru. Neříkám to nafoukaně, to ne. Říkám to s pokorou, protože jsem vděčná za to, že jsem tam, kde jsem. Že mohu pomoci některým úžasným lidem, se kterými jsem se poznala, když jsem řešila jejich osobní cíle v rámci zdraví a hubnutí. Teď žiji v zahraničí, mám svůj vlastní byt, jsem finančně stabilní a dokážu snít," vyjádřila se Gessica na svém instagramovém profilu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.