Předpověď počasí na celý týden. Připravte si deštníky, bude pršet a místy se objeví bouřky

Slunečného počasí se nedočkáme.
Slunečného počasí se nedočkáme.
Foto: Pixabay.com / koláž ŽvČ
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 6. 2020

Česko má silnou vlnu bouřek, která se přehnala našim územím, sice za sebou, ale ani v novém týdnu se výrazného slunečného počasí nedočkáme. Meteorologové uvádí, že bude převážně oblačno až zataženo, místy se budou objevovat přeháňky, nebo opět bouřky. Lidé by tak rozhodně měli mít po ruce deštník či pláštěnku.

"Příliv vlhkého vzduchu kolem oblasti nízkého tlaku nad jihovýchodní Evropou na začátku týdne přechodně zeslábne. V dalších dnech bude počasí u nás i nadále ovlivňovat oblast nízkého tlaku vzduchu nad střední a jihovýchodní Evropou,“ stojí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Následují dny mají celkem podobný scénář. Obloha bude zatažená, v určitých lokalitách se přeženou bouřky. Kdo se těšil, že bude celý den jasná a slunečná obloha, jen tak se nedočká.

Pondělí: Podle ČHMÚ bude polojasno v určitých lokalitách oblačno, ojediněle se mohou objevit také přeháňky. Během dne ale bude od severovýchodu ubývat srážek i oblačnosti. Teploty přes den vyšplhají na 21 až 25 °C, v noci klesnou na 16 až 12 °C.

Úterý: Meteorologové očekávají oblačnost. Místy se přežene déšť s bouřkami. Přes den teploty dosáhnou 24 °C. V noci pak od 14 do 10 °C.

Středa: Ani v tento den se slunce moc neukáže. Spíše bude oblačno až zataženo s přeháňkami a bouřkami. Teploty dosáhnou maxima 25 °C, v noci bude 15 až 11 °C.

Čtvrtek: Podle ČHMÚ se bude opakovat stejný scénář ze středy. Očekávejme déšť a místy se objeví bouřky. Přes den se teploty budou pohybovat od 21 až po 25 °C. V noci pak od 16 až po 12°C.

Pátek: Oblačno až zataženo a přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 19 do 23 °C, v noci klesnou na 16 až 12 °C.

Víkend: Počasí potěší zejména houbaře. Bude totiž místy pršet a vyskytnout se mohou bouřky. Denní teploty vystoupají k 20 až 25 °C, noční k 17 až 12 °C.

Podívejte se obrazem, jak o víkendu pustošily Česko bouřky a bleskové povodně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.