Recept na hubnutí, který je osvědčený. Zpustlý Gerard Butler se zbavuje kilogramů navíc

Herec Gerard Butler
Herec Gerard Butler
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 3. 2021

Gerard Butler (51) býval idolem žen, před časem se ale trochu zpustl, přibral a nebyl ve formě, na jakou u něj byli fanoušci zvyklí. Vypadá to ale, že se rozhodl na sobě znovu pracovat. Prozradil, co je nedílnou součástí jeho cvičební rutiny a jaké jídlo je jeho největší slabostí a způsobilo, že nabral nechtěné kilogramy.

Hvězda akčních filmů a romantických komedií Gerard Butler v několika snímcích, z nichž lze jmenovat například 300: Bitva u Thermopyl, ukázal dokonale vypracované svaly. Když přibral, přiznal, že udržet si formu je s věkem těžší a těžší, rozhodl se ale na sobě znovu zapracovat.

V posledních několika měsících Butler často chodí hrát tenis, není to ale to jediné, co pro sebe dělá. "Aktuálně cvičím pětkrát do týdne. Když jsem kvůli natáčení na cestách, tak to není úplně jednoduché. Dělám hlavně kardio, ale posilování nevynechávám," řekl herec v rozhovoru pro magazín GQ s tím, že osvědčeným receptem v boji s váhou je větší výdej kalorií než jejich příjem.

Odhodlání pro nový start mohl Butler nalézt v tom, že jen v letošním roce mu vyjde 5 filmů, z toho rovnou 4 akční, pro které musí být v kondici a vypadat svalnatě. "Bitvu u Thermopyl už fyzickou náročností nic nepřekoná, pro ten film jsem dřel 6 hodin denně, ale nebyl jsem v tom sám a našel jsem v ostatních velkou motivaci," vysvětlil Gerard, jaký bod kariéry pro něj byl největší výzvou.

Hubnutí a snaha dostat se do formy není jen o cvičení, ještě důležitější je jídelníček. "Snažím se mít pestrou a vyrovnanou stravu, ale ujíždím častěji, než je vhodné. Nepřemýšlím a najednou sedím u stolu s hranolkami a velkým steakem. Mou největší slabostí je ale italská kuchyně, u té nemám záklopku, nikdy nemám dost," upřesnil Butler, kvůli čemu především přibral. Nyní je na dobré cestě zpět ke zdravému a přitažlivému vzhledu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.