Rusko by mělo být zničeno, reagoval skandální starosta Novotný na Putinův kanónenfutr

Vladimir Putin
Vladimir Putin
Foto: Profimedia
Jiří Ovčáček | Redaktor a komentátor
[email protected]
Publikováno: 23. 9. 2023

Děsivá statistika. Mladí Rusové po odvodu do armády a rychlém příchodu na ukrajinskou frontu často mají před sebou maximálně pět měsíců života. Pak přichází smrt. Kanónenfutr z lidí, to je ruská taktika, známá už z historie. Nepřekvapí, že neúcta k životu vyvolává emotivní reakce. Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ŽivotvČesku.cz soudí, že Rusko si zaslouží zničení. Zhrozen je i lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

"Rusko si neváží nejen lidských životů. Neváží si ničeho a nikoho. Mělo by být zničeno," bez okolků uvedl řeporyjský starosta Novotný pro ŽivotvČesku.cz. Známého »vládce« pražské městské části rozhořčilo zjištění investigativního portálu Važnyje istorii, že většina padlých mobilizovaných Rusů nebyla na ukrajinském bojišti ani pět měsíců. 

Europoslanec lidové strany Tomáš Zdechovský, který stejně jako starosta Novotný dlouhodobě aktivně podporuje Ukrajinu, pro ŽivotvČesku.cz trpce konstatoval, že pro ruského prezidenta Vladimira Putina je lidský život kus masa. Jako tomu ostatně bylo u řady předchozích ruských carů. Stačí vzpomenout »soudruha Stálina«, jak se o tyranovi hovoří ve fenomenálním českém filmu Ucho.

"Svědčí to o tom, že pro Putina lidský život nic neznamená. Je to pro něj jen kus masa, který hájí jeho utopickou myšlenku dosáhnout velikosti bývalého SSSR. Nevidí ty tváře, které tomu vůbec nerozumí a věří svému vládci, který je pravděpodobně nemocný a v hlavě to nemá v pořádku," vyjevil Zdechovský pro ŽivotvČesku.cz svůj pohled na »ruský svět« a jeho přístup k vlastním občanům.

Oba politici, Novotný i Zdechovský, se tak v názoru shodují s poradcem prezidenta Petra Pavla a excelentním diplomatem Petrem Kolářem. "Nezkušenost, zoufalost, neúcta k lidskému životu. Vlastně taková carská nabubřelost, zkrátka kombinace všech těchto faktorů," popsal Kolář už v pátek pro ŽivotvČesku.cz diagnózu ruského vedení v Kremlu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.