Švýcaři těžce nesou porážku v Lize národů, jejich média píší o komedii ve stylu Švejka. Ladislav Vízek hledal nejlepšího hráče a kritizoval ligu

Tomáš Souček slaví se spoluhráči vítězství nad Švýcarskem v úvodním střetnutí Ligy národů.
Tomáš Souček slaví se spoluhráči vítězství nad Švýcarskem v úvodním střetnutí Ligy národů.
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 4. 6. 2022

Češi rozhodně nevstupovali v Edenu do prvního zápasu v elitní skupině Ligy národů jako favorit. Chybělo jim několik opor a švýcarský fotbal naopak prožívá jedno z úspěšnějších období. O to překvapivější bylo vítězství 2:1 i předvedená bojovná hra, ve které domácí tým vyhrával řadu osobních soubojů. Kde hledat nejlepšího hráče, řekl pro ŽivotvČesku.cz internacionál Ladislav Vízek (67).

Vítězství, první místo ve skupině a hlavně srdnatý výkon, který zastínil švýcarského soupeře. Češi možná na slávistickém stadionu překvapili sami sebe, zato soupeř to doma od médií pěkně schytal.

"Češi milují komedie, voják Švejk je v Praze všudypřítomný a švýcarský tým zřejmě nechtěl zůstat pozadu, tak soupeři darovali dva groteskní góly. Start do Ligy národů proti zřejmě nejslabšímu týmu skupiny tak začal stejně »perfektně« jako v roce 2020 na Ukrajině (Švýcarsko rovněž prohrálo 2:1, pozn. red.). Po marném výkonu nám ujíždí vlak už před těžkým zápasem v Portugalsku," tepe národní tým deník Blick.

Oba obdržené góly navíc označil za komické a pramenící z chaosu v obraně. Při prvním Kuchta dorazil Coufalův aut, který proletěl celou obranou hostů, druhý si pak srazil Sow za záda vlastního brankáře.

A zatímco Kuchta patřil k nejlepším hráčům na hřišti spolu s gólmanem Tomášem Vaclíkem, který svůj tým podržel několika těžkými zákroky, za očekáváním zůstal Adam Hložek. Právě jeho přitom bývalý skvělý fotbalista Ladislav Vízek označil za nejlepšího hráče uplynulého ročníku Fortuna ligy.

"Na své mládí byl výborný a za mě rozhodně nejlepší ligový hráč," uvedl pro ŽivotvČesku.cz. Kdo žezlo převezme po něm, je podle Vízka otázkou. "Musíme hledat ve Slavii, Spartě a Plzni. Mně osobně se líbí mladý Krejčí ze Sparty, jen kdyby měl v pořádku hlavu. Ten před sebou může mít budoucnost. Ve Slavii Holeš, ale tam jsou ti kluci pořád zranění, měli takovou divnou sezonu, až to nakonec vyhrála Plzeň s betonem. Jinak u nás moc fotbalistů podle svého gusta nemůžu najít a tou úrovní jsem docela zklamaný," dodal pro ŽivotvČesku.cz.

Neobvyklým momentem zápasu bylo i střídání zraněného hlavního rozhodčího Sieberta, který svému náhradníkovi dlouhé minuty předával techniku dorozumívacího zařízení pro komunikaci s kolegy. Nechtěně tak odhalil, co všechno na sobě dnes rozhodčí musí při zápasu mít »nainstalované«. "I tahle komedie byla příznačná pro čtvrteční fotbalový večer v Praze," poznamenal ironicky deník Blick.

V neděli čeká Českou reprezentaci silné Španělsko, čtvrteční výkon přitom naznačil, že by z pohledu českého fanouška mohlo jít o zápas, který nebude mít jednoznačný průběh i výsledek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.