Reklama:

Tohle náš hokej potřeboval, řekl Vladimír Růžička o bronzu. Vyzdvihl krom Pastrňáka další dva hráče a promluvil o týmové chemii

Hokejový trenér Vladimír Růžička
Hokejový trenér Vladimír Růžička
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2022

Dlouhé čekání na medailový úspěch skončilo. Byť to po výhře v zápase poražených semifinalistů zaznívá poměrně často, tak pro český hokej má tenhle bronz cenu zlata. Úspěch na mistrovství světa ve Finsku potěšil i Vladimíra Růžičku (58), trenéra, který jako poslední přivezl s reprezentací v roce 2010 zlato. Krom Davida Pastrňáka (26), jednoho z nejlepších střelců turnaje, pro ŽivotvČesku.cz vyzdvihl i realizační tým.

Reklama:

Byť to půlku zápasu nevypadalo a nejeden fanoušek už začal propadat depresi, tak čeští hokejisté předvedli v poslední třetině zápasu o bronz málo vídanou gólovou smršť a po celkovém vítězství 8:4 si po deseti letech pověsili na krk cenný kov.  

Reklama:

"Je to něco úžasného, nestává se to každý den a náš hokej už takový úspěch opravdu potřeboval. V mužstvu byli výborní hráči a je škoda, že jsme nešli do finále, všichni si určitě přáli bojovat o zlato. Takový ale hokej je, semifinále bohužel nedopadlo, kluci v sobě ale našli tolik síly, že i když se jim půl zápasu s USA nedařilo, dali v poslední třetině šest gólů a celé to obrátili," uvedl pro ŽivotvČesku.cz evidentně dobře naladěný Vladimír Růžička.

Český tým měl navíc v Romanu Červenkovi (5 gólů a 12 asistencí v deseti zápasech) po dlouhé době vítěze kanadského bodování celého turnaje a sedmigólový David Pastrňák se s Kanaďany Duboisem (23) a Cozensem (21) podělil i o nejlepšího střelce turnaje, byť první tři zápasy ve skupině nehrál.

O přínosu bostonského šikuly se samozřejmě hodně mluví, Vladimír Růžička ale vyzdvihl i další dva hráče. "Určitě hodně pomohlo, že tam byla zkušenost v podobě Romana Červenky a Davida Krejčího. David Pastrňák je jedním z nejlepších hráčů na světě, tak to je, je to výborný střelec, umí rozhodovat zápasy a v boji o bronz to ukázal, dal tři góly," vylíčil pro ŽivotvČesku.cz a nezapomněl ani na méně viditelné lidi v pozadí týmu.  

"Trenér má samozřejmě poslední slovo, se vším mu ale pomáhá i realizační tým okolo, na ten je potřeba nezapomínat. Důležité je, že to vyšlo, že to cinklo a chemie všech, kteří tam byli, zafungovala," dodal pro ŽivotvČesku.cz.

Jak moc úspěch českému hokeji pomůže, se uvidí v následujících letech. Nejen finský trenér Kari Jalonen (62), ale i celá reprezentace před sebou má každopádně další cíl - ukončit aktuálně dvanáctileté čekání na zlato.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: