Trenér Kari Jalonen bude chtít proti Finům vyhrát, míní Jiří Šlégr. Očekává atraktivní hokej se spoustou gólů a prohru si vůbec nechce připustit

Bývalý hokejový reprezentant Jiří Šlégr
Bývalý hokejový reprezentant Jiří Šlégr
Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2022

Večerním zápasem proti Finsku uzavře český hokejový tým své účinkování ve skupině mistrovství světa. V případě vítězství v základní hrací době skončí hokejisté na druhém místě, jakýkoli jiný výsledek je odsouvá na místo třetí. Protože už oba soupeři mají jistou účast ve čtvrtfinále, očekává olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr (50) atraktivní hokej. "Padne hodně gólů," předpověděl pro ŽivotvČesku.cz.

Zatímco Finsko může skupinu B vyhrát, Češi vědí, že skončí nejlépe druzí. Čtvrtfinálové dvojice tak zřejmě nebudou známé do poslední chvíle, tedy krom Švýcarska, které se jako jistý vítěz skupiny A potká s Američany, kteří nemohou skončit jinak než čtvrtí ve skupině B.

"Předpokládám, že to bude atraktivní zápas už jen proto, že se hraje o umístění na čele skupiny, ale zároveň mají oba týmy jistotu čtvrtfinále, takže můžou hrát uvolněně. I proto podle mě padne hodně gólů a pro diváka to bude pohledný hokej," předpověděl pro ŽivotvČesku.cz legendární obránce Jiří Šlégr.

Jasno má i v tom, jak nás pro čtvrtfinále ovlivní případná prohra. "Vždycky záleží na tom, jaká ta prohra je, ale my bychom se měli hlavně koukat, jak nás ovlivní výhra, ne prohra. Já jsem byl vždycky pozitivně naladěný a nemohl jsem jít do zápasu s tím, že ho prohraju, takže odpovím na to, jak nás ovlivní výhra. Určitě pozitivně a psychicky nás to posune. Pokud bychom přesto hypoteticky prohráli, tak se z toho musíme rychle oklepat, poučit se a soustředit se na to čtvrtfinále," dodal s úsměvem jeden ze dvou Čechů, kteří jsou členy takzvaného Triple Gold Clubu, tedy skupiny hráčů, kteří vyhráli olympijské hry, mistrovství světa i Stanley Cup. Tím druhým je Jaromír Jágr (50).

Pikantní bude zápas pro trenéra české reprezentace Kariho Jalonena (62), který nastoupí proti své rodné zemi. Že by to mělo jeho samotného, potažmo český tým nějak negativně ovlivnit, se ale Jiří Šlégr nebojí.

"Trenér věděl, do čeho jde, a je to pro něj myslím svým způsobem osobní výzva. Jsem přesvědčený, že bude chtít Finy porazit, protože je to profík, který přijel zvítězit a neřešit, proti komu hraje. Teď je na straně Česka a udělá maximum, aby zvítězil," doplnil syn neméně slavného obránce a trojnásobného mistra světa Jiřího Bubly (72).  

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.