Třetí světovou válku předpovídal už Nostradamus. Prorok určil přesné datum začátku a zmínil roli třetího diktátora

Vladimir Putin
Vladimir Putin
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 3. 2024

Francouzský prorok a lékař Michele de Nostredame, jenž je zvaný též jako Nostradamus, žil v 16. století. Mnozí vykladači jeho složitých čtyřverší věřili, že dokázal předpovědět třetí světovou válku. Podle německého teologa a astrologa Kurta Allgeiera má dojít k vypuknutí války 24. června 2028, jak stojí v jeho interpretaci v knize »Nostradamus: Příchod apokalypsy«. Konflikt má rozpoutat malý národ kvůli malicherné zámince. Jiné interpretace Nostradamových slov mluví o nástupu třetího antikrista, který válku rozpoutá. Po Napoleonovi Bonaparte a Adolfovi Hitlerovi má přijít další diktátor a uzurpátor. Spekulovalo se o vůdci Islámského státu, Donaldovi Trumpovi či Vladimiru Putinovi.

Michele de Nostredame se narodil počátkem 16. století do židovské rodiny. Už za svého života byl uznávaný lékař a astrolog. V roce 1555 vydal Nostradamus své první proroctví, kteří mnozí zesměšňovali a zpochybňovali jeho důvěryhodnost. I tak si ale získalo velkou popularitu a dodnes fascinuje spoustu mystiků z celého světa.

Mezi vykladače komplikovaných čtyřverší, které byly psány metaforami, patřil i říšský ministr propagandy Joseph Goebbels. Ten věřil, že Nostradamus předpověděl vítězství Německa ve druhé světové válce. Mnozí věří, že francouzský prorok předpověděl i další světový konflikt a začátek třetí světové války.

"Antikrist zničí velmi brzy celou trojici. Jeho válka potrvá sedmadvacet let. Nevěřící jsou mrtví, zajati, vyhoštěni. S krví, lidskými těly, vodou a rudým deštěm pokrývajícím Zemi." Tyto verše mají označovat počátek světového konfliktu, za kterým má stát »třetí antikrist«. Mystici spekulují o třech jménech, mezi kterými je i Vladimir Putin.

"Malý národ povstane a vypudí všechny, kteří zachovávají zákony. Vypadá to tak, že orientální národy oslabí říše, sám Bůh vypustí satana z jeho pekelného vězení a na svět přijdou Gog s Magogem (dva národy, které během posledního soudu usilují o zkázu, pozn. red.). Postarají se o takové rozštěpení církve, že rudí ani bílí – obojí zaslepení a neschopní akce – nebudou vědět, co mají učinit. Poté dojde k pronásledování církve, jaké nikdy předtím nebylo. Mezitím vypukne tak velká epidemie, že ze tří dílů světa více než dva zaniknou. Rozměry katastrofy budou takové, že nepůjde určit, kde se nacházela pole a kde domy. V ulicích poroste tráva sahající do výšky kolen," interpretuje Nostradamova slova německý mystik a astrolog Kurt Allgeier v knize »Nostradamus: Příchod apokalypsy.«

Jiní vykladači zase tvrdí, že válka začne svárem tří světových mocností. Jednou z nich má být Rusko, které ale nemá být agresorem a má být naopak podvedeno a obelháno. Další jsou zase přesvědčeni o tom, že konflikt propukne v oblasti francouzského Marseille a budou za něho zodpovědné náboženské menšiny. I když mnozí považují Nostradamova proroctví za nesmyslná a lichá, někteří vykladači jeho slov vnímají proroctví jako varování pro lidstvo před globálním konfliktem, který může být pro planetu Zemi fatální.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.