Ukrajinská miss ukazuje, že modelky nejsou jen krásné tvářičky. Se zbraní v ruce inspiruje další ženy k obraně své vlasti

Válka na Ukrajině - Ilustrační snímek
Válka na Ukrajině – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 2. 2022

Ukrajinský lid se v očích mnohých lidí po celém světě stává hrdinným také proto, že svou zemi odhodlaně brání i ti, kteří zbraň nikdy předtím nedrželi v ruce. Jednou ze statečných žen, která mezi ně patří, je Miss Grand Ukraine 2015 Anastasia Lenna (24). Ačkoli měla dosud zkušenosti pouze se zbraněmi na airsoft, ani s těmi skutečnými by se nejspíš ve vřavě neztratila.

Anastasia Lenna je živoucím důkazem, že modelky a vítězky soutěží krásy nejsou jen krásné tvářičky s perfektním tělem. Vzdělaná, zcestovalá a svou vlast nadevše milující žena se rozhodla postavit komukoliv, kdo se pokusí ohrozit bezpečnost nebo životy jejích blízkých.

Na sociálních sítích informuje o tom, co se na Ukrajině aktuálně děje a snaží se shánět peníze jak na humanitární pomoc, tak na nákupy obranných technologií. Její dosah je přitom poměrně široký, protože má více než 213 tisíc sledujících z různých koutů světa. Mnoho z nich překvapila snímkem, na kterém pózovala se zbraní, byť jen airsoftovou.

"Kdo překročí hranice Ukrajiny za účelem invaze, bude zabit," napsala zase v jednom ze svých instagramových příběhů. Jako střelkyně, která se podle svých slov umí trefit i do pohyblivého terče, by jistě byla ukrajinské armádě užitečná. Nebyla by přitom jedinou ženou, která bojuje na obranu své vlasti. Podle posledních dostupných informací tvoří 16 až 17 procent ukrajinské armády právě něžné pohlaví.

Aktuální poloha Anastasie je neznámá, na sociálních sítích totiž koluje varování, aby si lidé vypnuli geolokaci telefonu a nesdíleli svou polohu ani na sociálních sítích. Mohli by tak ze sebe a svých blízkých udělat snadný cíl. Není tak v tuto chvíli ani jisté, zda šla Lenna bojovat či čeká se svými blízkými v úkrytu. Pro řadu Ukrajinců může být ale i tak velkou inspirací.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.