Ukrajinští Romové ukradli Rusům tank. Cenu železa zvýšili na 7 korun, vysmál se Zdeněk Godla agresorům. Sídliště Chanov se hrdinským činem baví

(Zleva) Peter Bažo, Zdeněk Godla, Julius Oraček
(Zleva) Peter Bažo, Zdeněk Godla, Julius Oraček
Foto: Nextfoto
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 28. 2. 2022

Neuvěřitelné příběhy píše aktuální válečné dění na Ukrajině. Obránci vlasti z řad armády dostali v minulých dnech nečekanou pomoc od civilistů, když tamní Romové připravili ruské agresory o tank. "Oni si řekli, odzbrojíme je a ještě na tom vyděláme," okomentoval situaci pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Godla (46), kterého si televizní divák zamiloval v úspěšném seriálu České televize s názvem Most!.

Zní to skoro jako stereotypní vtip. Ukrajinští Romové ukradli ruským okupantům tank. Podle agentury Unian se tak ale skutečně stalo v Chersonské oblasti. "Ve vesnici Ljubimovka ukradli cikáni tank. Opakuji: cikáni ukradli tank," píše se doslova na sociální síti Facebook. "Sláva, jen tak dál," stojí v dalším z komentářů. "Teď už jsem viděl všechno, dokonce i romského banderovce," zdůrazňuje uživatel Twitteru.

Informace se rozšířila světem takovou rychlostí, že neunikla ani českým Romům. Svůj komentář pro ŽivotvČesku.cz připojil i herec a účastník StarDance Zdeněk Godla. "Oni si řekli, zaprvé je odzbrojíme, takže nebudou mít tolik tanků, zadruhé na tom vyděláme. Protože tanky, ty v*le... Cenu železa zvýšili na sedm korun," popsal s humorem sobě vlastním, jak nad krádeží vojenského bojového vozidla s pásy nejspíše skupinka přemýšlela. A má pravdu - průměrná výkupní cena v ČR za kilogram železa s tloušťkou nad 4 mm se podle portálu kurzy.cz skutečně pohybuje ve výši 7 korun. Že je pancíř tanku mnohem tlustší, netřeba zdůrazňovat.

Pozadu nezůstal ani předák Jožo z Chanova, kterého hrál v seriálu Most! Petr Bažo (60). "Kdyby Romové ukradli zbraně všem Rusákům, tak je klid. A kdyby to prodali, tak si celá naše komunita bude žít jako prase v žitě. Chanov se tím hrdinským činem baví," prohlásil pro ŽivotvČesku.cz herec, který dlouhá léta bydlí na věhlasném sídlišti a pracuje jako asistent prevence kriminality.

Sociální sítě přinášejí denně spousty videí, na kterých Ukrajinci brání ruské technice v průjezdu. Na amatérském záběru byl třeba vidět postarší muž, který se pokoušel ve městě Bachmač na severu Ukrajiny na jedoucí tank vylézt. Když to nepomohlo, klekl si, zatímco se kolem něj sbíhali místní obyvatelé a prosili řidiče, aby zastavil. Svět obletěla ukrajinská seniorka, která ruského vojáka počastovala větou "Strč si do kapsy semínka, ať z tebe aspoň vyroste slunečnice, až tu budeš ležet v zemi."

Podle sčítání lidu z roku 2001 žije na Ukrajině necelých 50 tisíc Romů. Lidskoprávní organizace ale odhadují jejich počet na 250 až 400 tisíc.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.