Ve škole ji nazývali tlusťoškou. Po letech psychického týrání zhubla téměř 40 kilo a je z ní kráska k pohledání

Katie ve škole nazývali »tlusťoškou«.
Katie ve škole nazývali »tlusťoškou«.
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 8. 2021

Ve škole zažívala jako dívka krušné chvíle kvůli šikaně ze strany spolužáků. Katie Elizabeth Brennemanová (32) si vyslechla posměšky kvůli tomu, že měla kilogramy navíc. Dokonce si vysloužila nehezkou přezdívku »tlusťoška« a léta psychického týrání se podepsala na jejím sebevědomí. Dokázala se však odhodlat k tomu, že se změní – ne kvůli jiným, ale kvůli sobě. Podařilo se jí zhubnout téměř 40 kilogramů a je z ní nový člověk.

Ve škole odstartovaly psychické problémy nynější návrhářky šperků Katie Elizabeth Brennemanové, která pochází z Mishawaky v americké Indianě. Dívka řešila ztrátu kontroly nad jídlem, což se logicky projevilo na její postavě. Spolužáci jí kilogramy navíc »nedarovali« a dlouhé roky musela trpět jejich šikování a posměšky. V lepším případě ji nazývali velkou holkou, ale taky »tlusťoškou«. Když se po letech dostala na váhu 104 kilogramů, uvědomila si, že se sebou musí něco dělat a snažit se zapracovat i na svém sebevědomí. V roce 2014 se pustila do hubnutí - zaměřila se na veganskou dietu, kterou dodržovala sedm měsíců.

Začala však sledovat, že jí málo, a tak rozšířila jídelníček o další potraviny díky vegetariánství. O dva roky později přešla zpátky k veganství a navzdory tomu, že zcela změnila jídelníček, výrazné změny se nekonaly. "Celý život jsem jedla poctivá domácí jídla, která obsahovala hodně živočišných surovin a průmyslově zpracované potraviny. S váhou jsem bojovala odmala. Později jsem se začala přejídat a mít problémy se záchvatovitým přejídáním," přiznala Katie Elizabeth Brennemanová, jak uvedl web Magazinefeatures.co.za.

U veganských komunit na Instagramu se dozvěděla o frutariánství, které si hned oblíbila. Začala se stravovat podle jeho zásad a jíst převážně syrové ovoce, ale i oříšky, některé druhy zeleniny a semínka. Rychle si zvykla a díky novému stravovacímu stylu se jí podařilo dostat na váhu téměř o 40 kilogramů nižší - najednou oblékla šaty velikosti 38.

"Moje hubnoucí cesta trvala sedm let, kdy jsem se snažila najít něco, co by fungovalo. Inspirovala jsem se v době začátku pandemie, kdy jsem na Instagramu sledovala několik veganských skupin. Být frutariánkou mě omezuje v jídle, pokud jdu ven. Ale během pandemie jsem stejně moc nevycházela, takže změna pro mě nebyla nějak těžká. Nejčastější potravinou, kterou jím, je asi meloun. I když... pokud máte v nákupním košíku hned tři, vypadáte trochu divně," konstatovala Američanka, která zhubla desítky kil a konečně našla správný životní směr, pro Magazinefeatures.co.za.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.