Velikonoce: Miloš Zeman koledoval v Lánech, Andrej Babiš naháněl manželku po zahradě

Velikonoce
Velikonoce
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 4. 2020

Vrcholní představitelé Česka tráví Velikonoční pondělí ve svých domovech. Miloše Zemana na zámku v Lánech ukázal na sociální síti jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident v rukách bojovně svírá pomlázku. Andrej Babiš se už od den dřív vytasil obřím "bičem", se kterým naháněl po své průhonické zahradě manželku Moniku Babišovou.

Prezident Zeman tráví Velikonoce na zámku v Lánech. Jeho fotku s pomlázkou zveřejnil na Twitteru hradní mluvčí Jiří Ovčáček. "Veselé Velikonoce!" popřála hlavu státu jeho ústy občanům.

Předseda vlády se velikonoční zdravicí pochlubil už v neděli. Babiš se na videu snaží s dvoumetrovou pomlázkou dostihnout manželku Moniku Babišovou. "Hody, hody, doprovody, dejde vejce malovaný. Nedáte-li malovaný, dejte aspoň bílý. Slepička vám snese jiný!" směje se na záběrech premiér.

Dva metry platí

Babiš zároveň apeloval, aby lidé o Velikonocích zůstali doma. “Pomlázka má dva metry, a pokud jste doma s rodinou, tak ty dva metry neplatí. Všude jinde ale dva metry platí a nejlepší je být doma,” vzkázal ze svého rodinného sídla v Průhonicích u Prahy.

Ostatní čelní politici se zatím velikonočními fotkami nepochlubili. Vicepremiér a šéf krizového štábu Jan Hamáček pouze vzkázal, že by byl nerad, kdyby občané na svátky jara vzpomínali na jednotce intenzivní péče. Koronavirová hrozba totiž ještě nepominula.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.