Velikonoce: Miloš Zeman koledoval v Lánech, Andrej Babiš naháněl manželku po zahradě

Velikonoce
Velikonoce
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 4. 2020

Vrcholní představitelé Česka tráví Velikonoční pondělí ve svých domovech. Miloše Zemana na zámku v Lánech ukázal na sociální síti jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident v rukách bojovně svírá pomlázku. Andrej Babiš se už od den dřív vytasil obřím "bičem", se kterým naháněl po své průhonické zahradě manželku Moniku Babišovou.

Prezident Zeman tráví Velikonoce na zámku v Lánech. Jeho fotku s pomlázkou zveřejnil na Twitteru hradní mluvčí Jiří Ovčáček. "Veselé Velikonoce!" popřála hlavu státu jeho ústy občanům.

Předseda vlády se velikonoční zdravicí pochlubil už v neděli. Babiš se na videu snaží s dvoumetrovou pomlázkou dostihnout manželku Moniku Babišovou. "Hody, hody, doprovody, dejde vejce malovaný. Nedáte-li malovaný, dejte aspoň bílý. Slepička vám snese jiný!" směje se na záběrech premiér.

Dva metry platí

Babiš zároveň apeloval, aby lidé o Velikonocích zůstali doma. “Pomlázka má dva metry, a pokud jste doma s rodinou, tak ty dva metry neplatí. Všude jinde ale dva metry platí a nejlepší je být doma,” vzkázal ze svého rodinného sídla v Průhonicích u Prahy.

Ostatní čelní politici se zatím velikonočními fotkami nepochlubili. Vicepremiér a šéf krizového štábu Jan Hamáček pouze vzkázal, že by byl nerad, kdyby občané na svátky jara vzpomínali na jednotce intenzivní péče. Koronavirová hrozba totiž ještě nepominula.

Galerie

Současný premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš (67) by podle svých slov nepřijal pověření o...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu