Po Velikonocích skončíte na jednotce intenzivní péče, rýpl si do (ne)rouškařů Jan Hamáček

Jan Hamáček - ministr vnitra.
Jan Hamáček – ministr vnitra.
Foto: Archiv Jana Hamáčka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 4. 2020

Podle ministra vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka (ČSSD) vůle nosit roušky mezi lidmi značně polevuje. Lidé by je ale podle něj měli nosit dále., a to zejména kvůli tomu, že vědomě ohrožují své zdraví.

Ministr Hamáček si na rozvolněná pravidla pro roušky postěžoval na svém Twitteru a směrem k lidem uvedl, že existuje riziko, že u nich propukne onemocnění COVOD-19, které pro ně může být fatální.

Celá řada našich občanů se rozhodla Velikonoce strávit trošku ve volnějším režimu a roušky prostě nenosí. Byl bych strašně nerad, aby pak na to, jak strávili Velikonoce, vzpomínali na jednotce intenzivní péče,” napsal Hamáček.

V sobotu se vyjádřil pro server iDnes, kde svou výzvu směrem k lidem zdůraznil. "Mně ten režim, jak byl, vyhovoval. Od začátku jsem razil spíše toleranci ze strany policistů, ale byl jsem bombardován novináři dotazy, jak to tedy vlastně s nošením roušek je, a obávám se, že kdybych řekl, že toto (nenošení roušek mimo obec či při individuálních sportech) budeme tiše tolerovat, tak si vysloužím kritiku. Toto zmírnění pravidel tedy byla reakce na žádost o přesnější pravidla. Bohužel, nikdy nejde předpis napsat úplně na sto procent," řekl serveru Hamáček.

Rozvolňovat nařízení neplánuje

Ministr dodal, že krizový štáb neplánuje v současnosti další úlevy. Podle něj je aktuální stav maximum možného a platí, že co nejvíce lidí by stále nosit roušky mělo. Na to, aby lidé roušky nosili, apeloval i epidemiolog Roman Prymula. (Článek najdete zde: Roman Prymula: Promoření je nevyhnutelné. Nakazí se 60 procent Čechů)

GALERIE:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.