Velká únava, ale naděje, říká Anna Slováčková o boji s rakovinou a léčbě chemoterapií

Anna Slováčková musí stále užívat léky s protinádorovým účinkem.
Anna Slováčková musí stále užívat léky s protinádorovým účinkem.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 7. 2020

Začátkem října loňského roku diagnostikovali lékaři zpěvačce Anně Slováčkové zhoubný nádor v oblasti hrudníku a od té doby pravidelně docházela na chemoterapie. V pravidelném cyklu od začátku roku jich absolvovala dvanáct, předtím čtyři. Anna následně podstoupila operační zákrok. Teď musí užívat opět užívat léky s protinádorovým účinkem, po kterých se cítí velmi vyčerpaně.

"Teď beru, když to tak nazvu, chemoterapii v prášcích. Je to jeden z mnoha druhů dalšího postupu léčby," řekla pro Život v Česku.cz zpěvačka a herečka.

Aničce v boji se zákeřnou rakovinou pomohlo, že lékaři odhalili nádor poměrně brzy. Následovala chemoterapie, úspěšná operace a aktuálně doléčba.

Únava po léčbě

Teď přiznala, že celkově pociťuje jako následek léčby velkou únavu, která je s ní spojená. "Člověk se cítí více unavený. Takže je to na mě občas znát. Snažím se odpočívat, ale poslední týdny pro mě byly z pracovního hlediska náročné, takže je to o to těžší," promluvila o svém současném zdravotním stavu dcera herečky Dagmar Patrasové a hudebníka Felixe Slováčka.

Sama Anna věří, že vše dobře dopadne. Kdy jí ale lékaři ukončí léčbu, netuší. "Bude záležet na doktorech. Zatím nic nevím. Čekají mě nějaké testy, podle kterých lékaři vyhodnotí situaci. Sama ale nevím, ani kdy to bude. Do té doby budu užívat stále léky a věřit, že to brzy skončí," dodala pro Život v Česku Anna Slováčková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.