Výživné Jaromíra Soukupa: S tímhle může Agáta počítat, pokud jejich láska nevydrží. Psycholog promluvil o úskalích alimentů

Jaromír Soukup a Agáta Hanychová
Jaromír Soukup a Agáta Hanychová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
alzbeta.stankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 21. 9. 2022

Modelce Agátě Hanychové (37), která je momentálně v radostném očekávání třetího potomka s mediálním magnátem Jaromírem Soukupem (53), zlí jazykové vyčítají, že je se svým aktuálním partnerem jen pro peníze a miminkem si jej chce lidově řečeno »pojistit«. Stejně tak jejímu vztahu nevěští dlouhé trvání vzhledem k tomu, že se dvojice rozhodla počít dítě po pouhých pár týdnech vztahu. O tom, jak to obvykle chodí ohledně výživného v případě, že se páry rozchází, pro ŽivotvČesku.cz promluvil psycholog Jeroným Klimeš (55). "Ačkoli to vypadá, že si dáma po rozchodu s movitým pánem na výživném polepší, zdaleka nejlépe se bude mít, pokud spolu zůstanou a budou mít šťastný vztah," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Modelka a influencerka Agáta Hanychová je známá tím, že jakmile se jí nový partner znelíbí, okamžitě jej pustí k vodě. Málokterý její vztah proto překoná magickou hranici tří měsíců. Jinak tomu je v případě její aktuální známosti s mediálním magnátem Jaromírem Soukupem. V tomto vztahu je brunetka tak spokojená, že hranici magických tří měsíců pár překonal. Jsou spolu totiž už čtyři měsíce, kdy nepřišel rozchod, ale naopak velmi významný posun vztahu v podobě těhotenství. "Každé nové dítě je u nás v rodině vítáno. Až se jí (Agátě) miminko narodí, to už jí bude 38 let a to je, myslím si, pravá chvíle na třetí dítě," řekla pro ŽivotvČesku.cz matka Agáty Hanychové, herečka Veronika Žilková.

Řada lidí se tak pozastavuje nad tím, co brunetku vede k tomu, že vstoupila po pár měsících vztahu do takového závazku. "Ty důvody, proč se lidé rozhodnou po pár měsících vztahu mít dítě, jsou různé. Nejčastější je pochopitelně ten, že selže antikoncepce, druhý pak, že jsou lidé líní antikoncepci použít. A třetí varianta je ta, že jsou opravdu zamilovaní," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jeroným Klimeš a doplnil, že v některých případech mohou také zejména ženy pociťovat společenský i biologický tlak na to, aby co nejdříve otěhotněly.

Kritici nového páru však mají jasno v tom, že se jedná o kalkul ze strany Agáty Hanychové, která si chce vztahem a dítětem s movitým partnerem zajistit dostatečně vysoké výživné. To by v případě Jaromíra Soukupa mohlo být skutečně velmi vysoké. Ministerstvo spravedlnosti totiž v září připravilo novou tabulku výpočtu výše výživného, podle které mohou nepřítomní rodiče na svého potomka platit částky až do výše pětiny příjmu.

Finální výše pak závisí na tom, kolik vyživovacích povinností daný člověk aktuálně má, zda momentálně živí další potomky, případně manželku. Dále hraje roli celková výše příjmu, dotyčný musí být schopen hradit také své další závazky, například náklady na bydlení. Zohledňovat by soudci měli také míru, s jakou se platící rodič zapojuje do fyzické péče o dítě, jak často jsou v kontaktu a podobně.

"V případě velmi majetných pánů obvykle nebývá hrazení výživného příliš velký problém. I pokud po něm matka dítěte požaduje například třicet tisíc korun měsíčně, není problém takovou částku zaplatit. Potíže nastávají v případech, kdy se ženy skutečně chtějí obohatit, to se potom nikomu pochopitelně platit nechce," popsal pro ŽivotvČesku.cz své zkušenosti Jeroným Klimeš, který je z pozice párového psychologa často přítomen řešení rodinných konfliktů na téma financí.

"Ačkoli to ale vypadá, že si dáma po rozchodu s movitým pánem na výživném polepší, zdaleka nejlépe se bude mít, pokud spolu zůstanou a budou mít šťastný vztah, protože potom toho od něj dostane mnohem více. Aby se tedy žena s takovým mužem rozcházela, většinou musí být její partner skutečně »mišuge," vysvětlil psycholog pro ŽivotvČesku.cz.

"Agátě tak lze pochopitelně jen přát, aby v panu Soukupovi našla lásku na celý život, nikdy se nerozešli a byli spolu šťastní. Stejně tak to přejeme tomu dítěti, aby mohlo vyrůstat v kompletní rodině," doplnil psycholog na dotaz redakce. Zároveň však připustil, že vzhledem k impulzivní povaze Agáty Hanychové je pevnost jejího vztahu zatím velká neznámá.

Jaromír Soukup skutečně nebude z těch, kdo mají problém zajistit své potomky. Na jeho jméno je podle deníku E15 zapsáno 45 firem, z nichž nejznámější jsou Empresa Media, Barrandov Televizní studio, Médea a Stanford. Dohromady jeho mediální skupina vykázala v roce 2018 provozní zisk přes 198 milionů korun, když získala přes 4,5 miliardy korun. Dále Jaromír Soukup vlastní řadu nemovitostí, v roce 2018 například zakoupil čtyři bytové jednotky v bytovém komplexu V Tower na Barrandově, za které zaplatil kolem 200 milionů korun. Podle dostupných informací však v současnosti tři z těchto bytů nyní patří jeho dvěma dospělým dětem z prvního manželství, Natálii (22) a Lukášovi (28).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.