Zdravotní stav Borise Johnsona se výrazně zlepšil. Čas si krátí luštěním sudoku a filmy

Premiér Boris Johnson
Premiér Boris Johnson
Foto: Archiv BJ
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 4. 2020

Zdravotní stav britského premiéra Borise Johnsona, který kvůli onemocnění COVID-19 skončil na jednotce intenzivní péče, se opět zlepšil. Podle stanice Sky News si Johnson čas v nemocnici krátí luštěním sudoku a sledováním filmů. Zhlédl mimo jiné fantasy trilogii Pán prstenů.

"Premiér nadále dělá velmi dobré pokroky," uvedl mluvčí úřadu vlády. Už v pátek řekl, že britský premiér dokáže ujít kratší vzdálenost. Kdy Johnson nemocnici opustí, není zatím známo. A bude záležet na vyhodnocení jeho stavu lékaři.

Johnson před dvěma týdny oznámil, že se nakazil koronavirem. Příznaky nemoci řadu dní neustupovaly. V pondělí odpoledne ho lékaři přeložili na JIP. Na ní strávil tři noci.

Sudoku a filmy

Podle stanice Sky News si Johnson čas krátí hraním her. Luští prý například sudoku. Dívá se také na filmy. Zhlédl mimo jiné trilogii Pán prstenů či komedii Withnail a já. 

Příznaky nákazy měla i jeho těhotná snoubenka Carrie Symondsová. Minulou sobotu uvedla, že poslední týden strávila v posteli s hlavními příznaky nákazy s tím, že se pomalu uzdravuje.

GALERIE:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.