Zeman: Nouzový stav má být i v květnu, obětovat zdraví je zhovadělost

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: reprofoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 4. 2020

Podle prezidenta Miloše Zemana by se měl nouzový stav prodloužit do května. Není možné obětovat zdraví za ekonomický růst, prohlásil v Partii na telvizi Prima. Životy občanů by měly být na prvním místě.

Sněmovna schválila prodloužení nouzového stavu pouze do konce dubna. Miloš Zeman si myslí, že to byla chyba. Podle prezidenta se poslanci stejně budou muset sejít znovu, protože další prodloužení je nevyhnutelné.

„Ale samozřejmě respektuji rozhodnutí Sněmovny a vést válku kvůli čtrnácti dnům mi nepřipadá patřičné,“ řekl smířlivě.

Zeman nechápe nářky, že současná opatření zničí českou ekonomiku. Podle prezidenta jsou na prvním místě životy občanů, až potom hospodářský růst.

Změní epidemie Česko?

„Ekonomika se nezastaví, protože na rozdíl od války stojí budovy i stroje. Obětovat zdraví za ekonomický růst je ale zhovadělost. Uzdravme populaci a pak znovu spusťme ekonomiku. Ztratíme možná tři měsíce, ale zachráníme spoustu lidských životů,“ prohlásil Zeman.

Zároveň vyjádřil přesvědčení, že to nebude koronavirus, který zásadním způsobem změní život v Česku.

„Na epidemii budeme vzpomínat jako na něco, co přešlo jako povodně nebo plané neštovice. Ale nemyslím si, že zrovna tato epidemie Česko změní. Měnit ji bude především mladá generace,“ dodal prezident.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.