Zemřel bývalý obránce Slavie Goran Sanković. Bylo mu 42 let. Legendární Ladislav Vízek po něm jen těžko pátral

Goran Sankovič (vpravo)
Goran Sankovič (vpravo)
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 6. 2022

Fotbalový svět se ponořil do smutku. Ve věku 42 let zemřel Goran Sanković, který krátký čas působil v roli obránce pražské Slavie. Jeho úmrtí vyšetřuje policie - od pátku byl pohřešován. "Musím se přiznat, že teď sedím se Šmícou a jméno mu něco říká, mně vůbec," těžko pátral v paměti někdejší fotbalový internacionál Ladislav Vízek (67) na dotaz redakce, zda by o mohl říct něco více o někdejším hráči »sešívaných«.

Goran Sanković v červenobílém dresu odehrál 21 zápasů. Předtím od roku 1996 do roku 2001 hrál za mateřský klub NK Celje, právě z něj přestupoval do pražského Edenu. Po téměř ročním působení v české lize odešel do Řecka, kde hrál za Akratitos a Panionios. Reprezentační dres Slovinska oblékl celkem pětkát.

"Musím se přiznat, že teď sedím se Šmícou, jsme na pivu, a jemu jméno něco trochu říká, přiznám se, že mně tedy vůbec. Bohužel, s tím nepomohu," řekl pro ŽivotvČesku.cz na dotaz bývalý reprezentant Ladislav Vízek, který dal tónem hlasu najevo, že je to pochopitelně smutná zpráva.

Úmrtí bývalého hráče předcházela informace od slovinské policie, že od pátečního rána pohřešuje dvaačtyřicetiletého muže. O pár hodin pozdji do Česka dorazila smutná zpráva, že byl muž byl nalezen bez známek života. Podle slovinských médií se jednalo právě o Gorana Sankoviće, příčina úmrtí není doposud známa.

Fotbalový talent svou hráčskou kariéru ukončil v roce 2004 kvůli vážnému zranění kolena. U fotbalu ale zůstal jako sportovní agent.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.