Zpověď pražského taxikáře: Takhle bojuji s COVID-19. Jen málo chybělo od smrti, děkuji andělům

Pražský taxikář s koronavirem promluvil (reprofoto Všeobecná fakultní nemocnice v Praze - VFN)
Pražský taxikář s koronavirem promluvil (reprofoto Všeobecná fakultní nemocnice v Praze – VFN)
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 4. 2020

Pražského taxikáře (54) koronavirus během měsíce málem připravil o život. Poprvé promluvil o urputném boji, který ještě není u konce. Sice ho odpojili od mimotělního oběhu, ale stále zůstává na plicní ventilaci. Vyhráno nemá, přesto děkuje "všem andělům".

54letý taxikář bojuje měsíc o život v pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN). Podle jeho slov je o něj perfektně postaráno. Muž promluvil vůbec poprvé od okamžiku, kdy v péči lékařů v kritickém stavu už v březnu skončil.

„Opravdu tohle je moc na úrovni, vynikající lidi, o mě je pečováno, staráno, každou chvíli se mě někdo ptá, jestli něco chci, jestli něco potřebuju, každou chvíli mě někdo furt přikrývá, krmí mě tady, kolikrát mi to je líto,” řekl taxikář. Jeho prohlášení zveřejnila VFN.

Zachránili mě andělé

Přestože nemá vyhráno, lékaři ho mohli odpojit od mimotělního oběhu. Zůstává na plicní ventilaci. Na muži bylo znát ohromné dojetí. Je rád, že stále žije a může bojovat.

„Prostě tyhle lidi jsou andělé, opravdu andělé, obdivuji, jak riskují, dennodenně tu nastavují svůj krk, přitom vědí, jak je to nakažlivé, jdou do toho, prostě se nebojí, třeba mají rodiny, děti doma, a dělají svou práci stejně a dál pomáhají lidem," řekl v slzách.

"Těm lidem, kteří pomáhají, bych chtěl vzkázat, že jim hrozně děkuji všem, moc si vážím, že mě z toho dostali, že to dokázali, že to nevzdali, že jsem prostě tady, za to jsem moc šťastný. Moc jim děkuji všem,” uzavřel statečný bojovník.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.