Reklama:

ONLINE: Koronavirus v Česku má 80 obětí. Je omezen volný pohyb lidí, Babiš chce prodloužit nouzový stav

Sněmovna na
Sněmovna na
Foto: Archiv Andreje Babiše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 4. 2020
  • V Česku je nyní 4 828 nakažených koronavirem. Nemoci COVID-19 od pondělí podlehli další dva lidé, počet obětí tak stoupl na 80.
    Přibylo také šest uzdravených, celkem jich je 127.
  • V pondělí bylo provedeno 6 233 testů.
  • Ministerstvo zdravotnictví prodloužilo opatření, jimiž jsou uzavřeny obchody a restaurace a je omezen volný pohyb lidí, do konce nouzového stavu. 
  • Od úterý mohou být v provozu sběrny a výkupny surovin. Od čtvrtka také hobby markety, železářství či prodejny jízdních kol.

Situace v Česku přehledně ONLINE:

Reklama:

Dnešní ONLINE končí.

15.50 - V Praze podlehl koronaviru muž (44), krvácel do mozku při zánětu srdce

14.35 - Světová zdravotnická organizace (WHO) v souvislosti s pandemií nemoci covid-19 vydala podrobné pokyny týkající se nošení roušek. Vychází z názoru, že rouška může zabránit přenosu kapének z nakažené osoby a infikování jiného člověka. 

14.05 - V Alzheimercentru Ostrava se nákaza COVID-19 potvrdila celkem u 23 klientů a osmi zaměstnanců. 

13.45 - Vláda zkrátila takzvaným pendlerům minimální pobyt v zahraničí ze tří na dva týdny.Výjimku z pravidla rozšířila na pracovníky kritické infrastruktury.

13.20 - Premiér Andrej Babiš popřál britskému protějšku Borisi Johnsonovi brzké uzdravení. Věří, že ho co nejdříve přivítá v Praze. Johnson je kvůli nemoci COVID-19 hospitalizovaný na JIP.

12.50 - Z jednosměnného osmihodinového režimu na nepřetržitý se změnil kvůli koronaviru provoz nemocniční laboratoře v Liberci, kde se provádí testy na covid-19. Denně jich tam udělají 250 až 350. 

Laboratoř - ilustrační snímek.

12.30 - Dětští lékaři podle svého sdružení stále nemají dostatek ochranných pomůcek. Jeden respirátor na den nestačí, chybí i rukavice a dezinfekce, uvedli.

12.10 - Lidovci soudí, že nouzový stav je lepší v případě potřeby prodlužovat postupně než dávat vládě bianco šek. Vyslovili se spíše pro dva týdny.

11.46 - Představitelé opozičních stran ve Sněmovně potvrdili, že podpoří prodloužení nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru zatím jen do konce dubna.

11.10 - Premiér Andrej Babiš před Sněmovnu požádal o prodloužení nouzového stavu o měsíc do pondělí 11. května, stalo se tak v souladu s usnesením vlády. K věci uvedl, že nouzový stav je v zájmu každého obyvatele.

10.55 - Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je připraven navrhnout vládě plán, jak postupně rozvolňovat restrikce.

10.45 - Počet lidí v Česku vyléčených z nemoci COVID-19 stoupl podle ministerstva zdravotnictví proti pondělnímu večeru o šest na 127. Počet zemřelých nakažených koronavirem vzrostl za stejnou dobu o dva na 80 lidí. Laboratoře provedly více než 91.000 testů na přítomnost koronaviru. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 08:30.

10.40 - Současná epidemie kononaviru na území Česka nebude znamenat návrat k silnému a všemocnému státu, uvedl ve Sněmovně Babiš.

10.35 - Úřadům práce asi klesne administrativa s některými současnými dávkami. Pro letošní druhé čtvrtletí nebudou muset plošně přehodnocovat výši příspěvků na bydlení, přídavků na dítě a zvýšení příspěvků na péči. Lidé nebudou muset dokládat úřadům příjmy nebo vynaložené náklady za první letošní tři měsíce, bude se vycházet z předchozích.

10.30 - Premiér České republiky Andrej Babiš požádal Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu, a to ještě o měsíc.

Andrej Babiš požádal Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu

9.52 - Přehledně můžete situaci sledovat na stránkách Ministerstva zdravotnictví. Zde

9.50 - Kvůli epidemii covid-19 je ochromeno 90 procent automobilového průmyslu v ČR, z toho třetina firem byla nucena zastavit výrobu, uvedlo sdružení.

9.40 - Britský premiér Boris Johnson zůstává kvůli onemocnění covid-19 na jednotce intenzivní péče. 

Britský premiér Boris Johnson.

9.30 - Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně přibyli dva pacienti s nemocí covid-19 s těžkým průběhem.

9.00 - Těžkopádná reakce úřadů, roztříštěnost kapacit pro testování, celková struktura země nebo absence vůdcovství ze strany prezidenta Donalda Trumpa. Tyto faktory přispěly podle české lékařky Aleny Bartákové k tomu, že se Spojené státy stávají zemí nejhůře zasaženou nemocí covid-19. V rozhovoru s ČTK vyjádřila lékařka výhrady také vůči přístupu mnohých Američanů; vláda i běžní obyvatelé v Česku podle ní krizi zvládají o poznání lépe.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: