Adam Vojtěch: Hospody se neotevřou jen tak. Noční život se vrátí nejdřív v létě

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 4. 2020

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch předpokládá, že noční život se v Česku znovu rozjede až během léta. Je to však prozatím věštění z křišťálové koule. Nouzový stav trvá do 30. dubna. Kritické mají být Velikonoce, po kterých se ukáže, zda občané dodrželi platná opatření.

Zákazníkům už se otevřely dveře hobby marketům, jako poslední přijde řada na obchody s oblečením. Všechny ale nejvíc zajímají restuarace, hospody, bary a noční kluby.

Ministr Vojtěch předpokládá, že restaurace a další stravovací zařízení by mohly začít fungovat v květnu. Nejdřív ale výhradně během dne. „Než povolíme provoz i ve večerních a nočních hodinách, to ještě nějaký čas potrvá,“ řekl Lidovým novinám.

Koncerty ani v létě

Noční život se podle Vojtěcha rozjede až v létě, a to navíc ne na plné obrátky. Noční kluby například budou moct vpustit do svých prostor pouze omezený počet lidí. Hromadné akce jako koncerty pravděpodobně nebudou povoleny ani v létě.

Stejně jako epidemiolog Roman Prymula, i Vojtěch si myslí, že na roušky si budou Češi muset zvyknout.  „Myslím si, že se bavíme o době někdy do června. Ale v jistých situacích budou roušky doporučené i nadále,“ uvedl pro zmíněný list.

Jak jsme už psali, Vojtěch se také vyjádřil k znovuotevření. českých hranic.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.