Adam Vojtěch: Koronavirus v Česku slábne. Už ví, kdy si všichni sundáme roušky

Adam Vojtěch
Adam Vojtěch
Foto: archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 4. 2020

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch má představu, kdy dojde k tomu, že Češi sundají roušky, které jsou aktuálně plošně povinné. Z jeho slov vyplynulo, že roušky by si Češi mohli sundat už v červnu. Uvedl to pro Lidové noviny.

Vše má malé "ale". „Ale v jistých situacích budou doporučeny i nadále,“ řekl Adam Vojtěch. s tím, že bary a noční kluby se zřejmě otevřou až v létě. Restaurace v denním režimu by podle ministra měly zahájit provoz o něco dříve. Kdy by se tak mohlo stát, přesně neuvedl.

Česko se chystá postupně rozvolňovat striktní opatření, protože šíření viru se zpomaluje. Taková situace nastala už ve čtvrtek. Aktuální bilance je poměrně příznivá. Za dobu epidemie v ČR bohužel zemřelo 123 lidí v souvislosti s novým koronavirem, uzdravilo se 370 lidí, potvrzených nakažených je 5735.

Nejmenší nárůst

V pátek přibylo 163 případů nákazy novým koronavirem, což je zatím nejmenší denní nárůst v tomto týdnu. Během dubna se mají otevírat další obchody. V současnosti už fungují nejen potraviny, ale i elektro, hobby markety, železářství či stavebniny a další.

Dokážu si představit, že velká část běžných provozoven a obchodů by mohla do měsíce fungovat,“ dodal ministr zdravotnictví.

GALERIE:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.