Česko porazilo USA a brousí si zuby na těžké Finsko. Tým se bude chtít postavit za trenéra, říká legendární sniper zlaté generace Viktor Ujčík

Viktor Ujčík
Viktor Ujčík
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 5. 2022

Výsledkem 1:0 si česká reprezentace na MS v hokeji ve Finsku zajistila postup do čtvrtfinálových klání. V duelu s USA šlo spíše o defenzivní bitvu, ale se šťastným koncem. V 8. minutě se o něj postaral jednadvacetiletý Matěj Blümel. Stále je ale o co hrát. Pro ŽivotvČesku.cz třetí vítězství v řadě na šampionátu okomentoval legendární sniper Viktor Ujčík (49), který svého času vytvořil elitní formaci po boku Vladimíra Růžičky (58) a Ivo Proroka (52) a odehrál za reprezentaci celkem 165 mistrovských utkání, ve kterých soupeřům nastřílel dohromady 57 branek.

"Pokud jde o výsledek, tak je to úspěch. Výhra nad Američany je cenná. Je to mladý tým, který hraje moderní hokej, a my jsme dokázali ze zápasu s nimi udělat plný počet bodů, což je výborné, protože v úterý nastupujeme proti Finsku, které hraje doma. Podařilo se vyhrát a určitě to je dobré i pro naše sebevědomí," odpověděl na dotaz redakce legendární Viktor Ujčík, o jak důležitou výhru jde.

Gólman Karel Vejmelka si připsal 24 zákroků, kterými dokázal uhlídat své první čisté konto v kariéře na mistrovství světa. Evidentně se dostal do formy, a tak by Američanům možná nepomohla ani černá magie, aby český brankář dostal za svá záda v důležitém souboji se zaoceánským týmem puk.

"Každopádně je vidět, že Karel Vejmelka potvrdil svou kvalitu. Je to výsledek celé naší obrany a dá se z toho usuzovat, že kluci už ví, co mají dělat, že si to sedá. Je to ale i o útočnících, kteří vědí, že se musí vracet, a celkově je tedy výhra vyznamenání pro celý tým," vyzdvihl pro ŽivotvČesku.cz kvality české reprezentace muž, který je čtvrtým (a zatím posledním) hráčem, kterému se podařilo v domácí nejvyšší soutěži vstřelit více než 400 branek.

Svěřence finského kouče Kariho Jalonena v úterý budou chtít potrápit domácí Finové, se kterými se česká reprezentace utká na ledě od 19:20. "Myslím si, že náš tým se bude chtít postavit za trenéra, protože co je vidět a slyšet, získal si u hráčů respekt," dodal pro ŽivotvČesku.cz legendární Viktor Ujčík s tím, že věří, že český celek severského soupeře přehraje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.