Česko se změní, pokud nakažených bude 400 za den, řekl Prymula. Doplnil ho Hamáček kritikou k porušování pravidel

Roman Prymula a Jan Hamáček
Roman Prymula a Jan Hamáček
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 4. 2020

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v České televizi v neděli řekl, že uvolňovat protiepidemická opatření vláda přestane v případě, že lidí infikovaných koronavirem začne přibývat tempem kolem 400 za den.

Určitý nárůst počtu infikovaných očekává po příští sobotě a neděli kvůli porušování disciplíny v dodržování protiepidemických opatření o velikonočním volnu. Policie dnes na Twitteru uvedla, že lidé v první polovině prodlouženého velikonočního víkendu porušovali opatření proti šíření koronaviru častěji než v jiné dny.

Během svátků zatím denně řešili asi 600 přestupků, což je o polovinu víc než obvykle. “První polovina prodlouženého víkendu dobře nevychází. Chválíme omezení pohybu na veřejnosti a výletů do turisticky atraktivních míst. Denně jsme ale řešili na 600 přestupků, což je o 50 procent víc než obvykle,” uvedla policie na svém účtu na Twitteru.

Hamáček se obává nejhoršího

Nejčastěji se setkávali se shlukováním lidí ve skupinkách, popíjením alkoholu na veřejnosti nebo s tím, že lidé nosili roušky na krku a nezakrývali si ústa a nos.

Na skutečnost, že lidé nerespektují nařízení, si postěžoval i šéf Ústředního krizového výboru Jan Hamáček. Směrem k lidem uvedl, že existuje riziko, že u nich propukne onemocnění COVOD-19, které pro ně může být fatální.

Celá řada našich občanů se rozhodla Velikonoce strávit trošku ve volnějším režimu a roušky prostě nenosí. Byl bych strašně nerad, aby pak na to, jak strávili Velikonoce, vzpomínali na jednotce intenzivní péče,” napsal Hamáček.

GALERIE:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.