Do Chorvatska stačí první dávka vakcíny. Mluvčí RegioJetu řekl, jak je to s respirátory ve vlacích

Cestování - Ilustrační snímek
Cestování – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2021

O dovolenou v Chorvatsku je stále zájem, nesnižuje ho ani pandemie koronaviru. Zástupci cestovních kanceláří se ovšem shodují, že pro všechny případy je letos lepší necestovat autem po vlastní ose, ale koupit si zájezd. Už v dubnu bylo avizováno, že podmínky pro vstup do země se budou zjednodušovat a tak se také stalo - ministr zahraničí Jakub Kulhánek (36) po jednání v Záhřebu potvrdil, že pro vstup do Chorvatska bude stačit 22 dní odstup od první dávky vakcíny. "Každé zjednodušení určitě přispěje tomu, že Češi ještě raději zvolí dovolenou v Chorvatsku," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj a vysvětlil, jak je to ve vlacích s respirátory.

Další krok vstříc snadnější dovolené v Chorvatsku byl učiněn. Ministr zahraničí Jakub Kulhánek po jednání v Záhřebu potvrdil, že pro cestu do země bude brzy stačit 22 dní po očkování první dávkou. Jak bylo avizováno už v dubnu, podmínky pro vstup do Chorvatska se postupně skutečně zjednodušují. Turistům z Česka nicméně ani nevadily už dávno nastolené podmínky, zájem o dovolenou v oblíbené destinaci se tak může zvýšit, ale ne nijak zásadně.

"Zájem je obrovský i tak, v neděli jsme prodali přes 1200 jízdenek do Chorvatska. Každopádně každé zjednodušení určitě přispěje tomu, že Češi ještě raději zvolí dovolenou v Chorvatsku, ale v tuto chvíli není problém, že by někdo něco vnímal jako překážku. V pondělí jsme dovezli další vlak se 400 turisty do Chorvatska a hezky se to rozbíhá. Zlepšení je samozřejmě pozitivní, ale ani v tuto chvíli překážky pro cesty do země nejsou," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj.

Cestování hromadnou dopravou je v České republice a mnoha dalších zemích nadále podmíněno nošením ochrany úst a nosu. Ve žlutých vlacích si společnost vlastní podmínky neurčuje, mluvčí přiblížil, co je při nošení respirátorů či roušek v soupravě hlavním faktorem.

"Odvíjí se to od pravidel v jednotlivých zemí. Respirátory jsem u nás povinné, v dalších zemích to může fungovat tak, že v uzavřených skupinách nebo během spánku povinné být nemusí. Vždy záleží na zemi, kterou se projíždí, stejně jako v autobusech," doplnil Aleš Ondrůj.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.