Evelyn z Mumie je nádherná padesátnice. Stárnutí si nepřipouštím, říká Rachel Weiszová

Herečka Rachel Weiszová
Herečka Rachel Weiszová
Foto: Profimedia.cz

Film Mumie z roku 1999 vystřelil Rachel Weiszovou (50) mezi veliké hvězdy Hollywoodu. Její krása byla už tehdy dechberoucí, o to víc bere dech dnes, kdy je herečka padesátnicí. Její trik k zachování krásy je přitom velmi jednoduchý, stárnutí si dle svých slov jednoduše nepřipouští.

Rachel Weiszová, poloviční Maďarka a Rakušanka, ohromila publikum svým půvabem ve filmu Svůdná krása, skutečná hvězda se z ní stala až díky roli Evelyn ve filmu Mumie. V době premiéry akčního trháku jí bylo 29 let a byla naprosto okouzlující.

Během své kariéry ušla Rachel dlouhou cestu, vyhrála ceny Oscar, Zlatý glóbus i jiné a také si vzala Daniela Craiga, tedy filmového Jamese Bonda. I kvůli němu se dodnes udržuje dokonalou kráskou, což v 50 letech není jednoduché.

Elixír mládí Weiszové je prostý a není ani drahý. "Připustit si stárnutí a myslet na něj je přirovnatelné k otevření skřínky plné úzkosti. S věkem související úzkosti jsou nepřítelem důstojnosti,“ řekla herečka v rozhovoru pro magazín More.

To nejlepší, co pro sebe mohou ženy s přibývajícím věkem udělat, je nad věkem vůbec nepřemýšlet. "Na stárnutí není žádný lék a je třeba si uvědomit, že kvůli svému vzhledu můžete být nespokojení v jakékoliv fázi života. Prostě na to nemyslete, věnujte svou energii něčemu jinému, nestarejte se,“ poradila Weiszová, která ani po padesátce neztrácí jiskru.

Když Rachel Weiszová pomine otázku vzhledu, život si v 50 letech užívá víc než ve 20. "S věkem přichází i zkušenosti a rozum. Jako dvacátnice jsem byla nešťastná, nevěděla jsem, kdo vlastně jsem. Dnes vím, co je pro mě důležité, soustředím se na to a neplýtvám časem. To je úleva,“ doplnila optimisticky smýšlející a stále okouzlující herečka.

Díky filmu Mumie byla Patricia Velásquez (49) v roce 2001 pánským magazínem Maxim zařazena...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.