Fotbalová legenda se bojí zápasu se Španělskem. Portugalci nás poslali z hrušky dolů, éra Nedvěda a Rosického je pryč, hlavně prohrát co nejmíň, přeje si

Tomáš Souček slaví se spoluhráči vítězství nad Švýcarskem v úvodním střetnutí Ligy národů.
Tomáš Souček slaví se spoluhráči vítězství nad Švýcarskem v úvodním střetnutí Ligy národů.
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 11. 6. 2022

Zatímco v prvním zápase proti Španělsku v Lize národů český tým v Edenu do posledních minut sahal po vítězství, v neděli večer v Málaze to proti stejnému soupeři bude úplně jiný zápas. Myslí si to alespoň fotbalový internacionál Ladislav Vízek (67), který se bojí, aby Češi neodešli s debaklem. "Budeme chtít být nebezpeční, ale nemáme na to," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Český vstup do elitní skupiny Ligy národů začal dobře, nejprve vítězství proti silnému Švýcarsku a následně remíza se Španěly, kteří se řadí k top týmům světa. A to přitom soupeř vyrovnal až v poslední minutě trefou, u které je sporné, jestli míč vlastně celým objemem přešel brankovou čáru.

Čtyři body z prvních dvou zápasů byly nad očekáváním, pak ale přišlo první venkovní utkání na půdě Portugalska a prohra 2:0.  

"S Portugalci se měřit nemůžeme, ale nechci našim spílat, je to dva levely jinde," řekl Ladislav Vízek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že herní kvalita každého jednoho Portugalce je vyšší než ta naše.

Realita je podle něj taková, že Česko aktuálně nemá generaci velkých fotbalistů. "Ta éra Kollera, Nedvěda nebo Rosického už je pryč, zůstaly nám jenom vzpomínky. Hrozně bychom chtěli, ale ta kvalita tam prostě není. Když budeme kompletní se Schickem a Barákem a budeme mít navíc formu, tak jsme konkurenceschopní. Teď nastupují i kluci, kteří mají první zápasy v nároďáku, to je samozřejmě taky znát," doplnil Ladislav Vízek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že se nedělního zápasu se Španělskem bojí.

"My to poctivě odbráníme, budeme chtít být nebezpeční, ale to už prostě nejde, nemáme na to. Hlavně prohrát co nejmíň. Doma v Edenu to s nimi ještě šlo, ale Portugalci nás jasně poslali z hrušky dolů," uzavřel pro ŽivotvČesku.cz fotbalista, který má zlato z olympijských her v roce 1980 a se 115 góly je členem Klubu ligových kanonýrů.

Reprezentace se v samostatné historii utkala se Španělskem šestkrát a ani jednou nezvítězila. Liga národů do velké míry nahrazuje přípravné zápasy a týmům dává dodatečnou šanci postoupit na mistrovství Evropy či světa. Dvanáctka celků, které se nedostanou na Euro 2024 do Německa z klasické kvalifikace, by se měla v play off utkat o zbylá tři místa na šampionátu.

Zápas v Málaze začíná v neděli ve 20.45 a vysílá ho Česká televize.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.