Jaromír Soukup už stačil urazit polovinu českého showbyznysu. Co za jeho chováním stojí, nastínil psycholog

Jaromír Soukup
Jaromír Soukup
Foto: Profimedia
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 10. 2022

Jen v uplynulém týdnu se Jaromír Soukup (53) pustil ve svých televizních pořadech do mnoha známých lidí. Zvláště moderátorky Lucii Borhyovou (44), Emmu Smetanu (34), Lindu Bartošovou (29) či Danielu Písařovicovou (43) nešetřil. O důvodech, co ho ke kritice ostatních vede, promluvil pro ŽivotvČesku.cz známý psycholog Jeroným Klimeš.

Jaromír Soukup je úspěšný podnikatel, který vlastní mediální dům, je zamilovaný do mladší partnerky Agáty Hanychové (37), a dokonce se může těšit na přírůstek do rodiny. Na první pohled se zdá, že mu nic nechybí.

Proto je nepochopitelné, proč se stále naváží do ostatních lidí a ve svých pořadech je veřejně pomlouvá. Terčem jeho slovního útoku se staly v poslední době hlavně ženy, a to moderátorky Lucie Borhyová, Daniela Písařovicová, Linda Bartošová nebo Emma Smetana.

V podstatě všechny zmíněné označil za sexuální objekty, které dosáhly úspěchu v oboru jen díky svému vzhledu, některé i díky takzvané »sexuchtivé puse«. Naprosto pominul, že zmíněné dámy také něco umí a nejsou v televizi jen na ozdobu. O moderátorské posile jednoho ze svých pořadů, partnerce Agátě Hanychové, ale raději pomlčel.

Uznávaný psycholog Jeroným Klimeš vysvětlil, co ho může k takovému jednání vést. "Toto chování je nepřímou známkou, že se v něm něco děje. Je nešťastný, protože kdyby byl šťastný, tak je velkorysý a blahosklonně přechází případné nedostatky druhých lidí. Když velkorysost ztratí, čeká ho neúspěch," řekl pro ŽivotvČesku.cz odborník na lidskou duši.

Vysvětlení, proč se tomu děje v době, kdy by měl být se svým životem naprosto spokojený a neměl by mít důvod škodit ostatním, je podle psychologa naprosto jasné. "Jedná se o krizi středního věku. On je teď na úplném vrcholu a už se bude koukat jen dolů. Ať udělá, co udělá, ví, že čas plyne a on už bude jen sestupovat níž a níž. A to nemůže unést," dodal k situaci Jeroným Klimeš pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.